МакМода

Рефлектор

Тренд на неделата

Фитнес&Диети

Деца&Тин

Тренди бар

Стил

Козметика

Мажи

Водич за здравје

fotka-1

Осма традиционална прошетка и хуманитарна трка „Напред розово 2016“

Хуманитарниот настан ќе се одржи во сабота (1 октомври), во Градскиот парк ...

Повеќе »
selfi

Новото истражување тврди дека селфи-фотографиите се клуч за среќа

Додека некои поранешни истражувања тврдеа дека селфи-фотографиите означуваат нарцизам, па дури и ...

Повеќе »
sirenje

Истражување: Полномасното сирење е добро за здравјето

Ако сте оние кои обожаваат сирење, имаме една добра вест за вас. ...

Повеќе »
glavna-fotka

Што треба да знаете за шминката за очи

Еден од омилените ритуали на секоја жена е шминката. Кои нови продукти ...

Повеќе »

Шик кујна

kus1

Кус кус со суво овошје и бадеми

Брзо јадење кое е празник за непцето. Потребни намирници – 400 грама ...

Повеќе »
modar-1

Модар патлиџан на грчки начин

Освен карактеристичната грчка салата, во традицијата на Грците е пред јадење или ...

Повеќе »
tikvicki

Потпечени тиквички со печурки и моцарела

Претпоставуваме, тиквички сте пробале на најразлични начини, но овој рецепт ќе ве ...

Повеќе »
kompir-1

„Луд“ компир од рерна со пармезан

Фантатсичен рецепт за подготовка на превкусен компир кој го освои Интернет. Во ...

Повеќе »

Патувања

foto_park-hotel-spa

Во Скопје нов прекрасен хотел и спа – Парк Хотел и Спа

Со нова инвестиција Гемак одбележува 25 години од своето работење. Главниот град ...

Повеќе »
pr12

Впушете се во доживување на убавините на Македонија со големи попусти!

Водечкиот сајт за групни попусти, Grouper.mk, го најавува почетокот на кампањата “Доживеј ...

Повеќе »
pe1

Запознајте ги четирите Пехчевски водопади на реката Брегалница

Пехчево, покрај тоа што е дел од Малешевскиот крај познат по исклучително ...

Повеќе »
vi77

Се продава вилата на Доналд Трамп (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во оваа двоспратна вила на прочуениот Родео Драјв, Доналд Трамп живеел до ...

Повеќе »