Зухаир Мурад

11 инспиративни венчаници од ревиите на висока мода пролет 2016

Ако барате инспирација за венчаница, одличен извор на идеи беа ревиите на висока мода за сезоната пролет 2016.

Валентино

Валентино

Модни куќи како Шанел и Ели Сааб прeтставија неочекувани детаљи на венчаниците, додека Џамбатиста Вали и Кристијан Диор ги редефинираа традиционалните деколтеа резултирајќи со префинета асиметрија. Колекцијата на Ралф и Русо како да повикуваше на романтично венчавање или венчавање на егзотичен остров, а дел од венчаниците вклучуваа парчиња украсени со крзно и чипка.

Ралф-Русо

Ралф-Русо

Доколку сеуште ја барате совршената венчаница за вас, инспирирајте се од овие актуелни модели.

 

x

Check Also

Започна вториот циклус на бесплатни обуки за напредни ИТ вештини за невработени лица

Започна вториот циклус на бесплатни обуки за јава програмери и софтвер тестери, ...