AQUAZZURA

10 сребрени сандали за вечерни излегувања

Сребрените сандали обожаваме да ги носиме за летните вечерни излегувања, особено кога имаме „фатено“ бронзен тен. Одлично се надополнуваат со макси фустани, тесни сукњи со висок струк и широки панталони со должина до глуждовите.

Без разлика дали модните парчиња кои ги комбинираме со овие обувки се со цветен принт, шарени, со риги или пак, еднобојни, вниманието секогаш ќе го привлечат овие „светилки“ на нозете.

Асортиманот за 2017 година е различен – од сандали со висока и тенка потепетица до ретро модели иснпирирани до 70-те години па се до класични кои може да ги носиме и на работното место.

Од 10-те предлози од луксузните модни марки, тргнете со инспирацијата.

 

x

Check Also

Љубовен хороскоп за февруари: Девицата, Рибите, Близнаците и Стрелецот – најпогодени

Со влегувањето на планетата Венера во знакот на Риби, на 10-ти февруари, ...