13 трендови на костими за капење што ќе доминираат ова лето

Костимите за капење ја следат модата на гардеробата, па сосема очекувано тренд за ова лето ќе бидат моделите на кои доминираат ресите, засечени од страна, со една прерамка, во бојата на годината – нежно сина, портокаловите костими, кожените…

Еве што велат трендовите.

1.Костим со долги ракави

Долниот дел е класичен или висок, а горниот е со долги ракави.

kostimi 45

2. Со реси

Летото ќе биде дефинитивно во знакот на ресите. Истата мода важи и за костимите.

kostimi 4

3. Кожени костими

Без разлика дали се едноделни или дводелни, кожените костими секогаш биле впечатливи.

kostimi 65

4. Костими со една прерамка

Изгледаат многу секси.

kostimi 765

5. Тиркизни

Во бојата на летното небо.

kostimi 669

6. Портокалови

И годинава, како и лани, портокаловите костими остануваат во тренд.

kostimi 543

7. Со спуштени раменици и/или „волани“

Романтичноста на спуштените раменици е неповторлива, и кај фустаните и кај костимите за капење.

kostimi 76

8. Висок долен дел

Долниот дел сосема го покрива стомакот.

kostimi9

kostimi 54

9. Спортски модели

Стилизирани спортски модели за оние кои сакаат активен одмор на плажа.

kostimi 09

10. Нагласено деколте

Што подлабоко деколте,толку помодерни.

kostimi 6

11. Врвци

Како кај облеката, врвците се модерни и кај костимите.

kostimi 8

12. Засечени

Засечени од страните.

kostimi 3

13. Во духот на 90-те

Ги паметите костимите актуелни во 90-те? Еве да ве потсетиме.

kostimi 0

x

Check Also

Започна вториот циклус на бесплатни обуки за напредни ИТ вештини за невработени лица

Започна вториот циклус на бесплатни обуки за јава програмери и софтвер тестери, ...