Месечни архиви: декември 2015

Детска мода: На шопинг во последен час со попуст до 50 отсто, право во Carters!

Празничен попуст до 50% на целата колекција на Carter’s. Најголемиот американски производител на детска облека, Carters, модна марка присутна и кај нас, се грижи за стилот на нашите најмили и најмали. Од новите колекции на Carters наменети за момченца и девојчиња, одберете ...

Повеќе »

Секогаш е добро време за меурчиња: Ергион на ВВ „Тиквеш“

  Пенливото вино најчесто се одбира за специјални пригоди и прослави, како претстојните новогодишни празници. Но, вистината е дека секое време е добро време да се ужива во магичните меурчиња. Погрешна е навиката да се пие и само како аперитив. ...

Повеќе »

Најдобра вежба која ослободува од стрес и го подигнува расположението

Неколку различни истражувања покажале какви позитивни ефекти има боксот на нашето расположение. Всушност, боксот е најдобар борец против стресот. Изведувајќи некои од бокс движењата се ослободуваме од тензијата и анксиозноста, се бориме против депресијата и лошото расположение, но и безволноста. ...

Повеќе »

6 луѓе на кои треба да им простите пред Нова година

  Се ближи крајот на 2015 година и време е да размислиме за луѓето на кои треба да им простиме пред да влеземе во новата година. На родителите Секако дека не биле совршени во изминатата година, но кој е совршен? ...

Повеќе »

Новогодишни подароци за секој буџет достапни во нашите продавници: Што да одберете, Пандоро или Панетоне?

Традиционалните италијански божиќни колачи, Панетоне и Пандоро, спакувани во убава кутија, може да се најдат и кај нас во сите поголеми супермаркети. Одличен подарок се кога одите на гости во празничните денови. Практично спакувани, налик на мали пакетчиња со рачка ...

Повеќе »

Најследена модна марка на Инстаграм во 2015 година е…

Веројатно помисливте дека најследен моден бренд на оваа популарна социјална мрежа е некој од типот на Долче и Габана, Прада, Шанел…Сепак, резултатите се поинакви. Најк има најмногу пријатели на Инстаграм, со тоа е и најследена модна марка во 2015 година ...

Повеќе »

Тренд на неделата: 5 Springfield модни парчиња кои ги сакаме!

Овојпат, не можевме да се одлучиме само за едно модно парче, па одбравме 5. Модни парчиња од Springfield, инспирирани од 70-те години, кои ни ја стоплија зимата (и срцето!). Тука се и шарите и крзното и ресите, па лесно ги комбинираме со ...

Повеќе »

Фотосесија: Чекор во Новата година со стил и Спас Комерц

На шопинг во „5 до 12“? Може. Зашто точно знаеме што сакаме. Чевлите се огледало на нашиот стил и карактер. Оттука, не напразно велиме „да ти ги видам чевлите, па ќе ти кажам веднаш кој си и што сакаш да ...

Повеќе »

Епидемија на забава во согласност со новогодишните подготовки – Стомачен танц (ВИДЕО)

Македонските девојки знаат навистина да се забавуваат, а доказ за тоа е и видеото снимено во клубот за спортски активности за девојки и жени – 60 Минути. Запознајте се со најновиот тренд кај нас преку часот Belly Dance. Спомачниот танц, ...

Повеќе »

Што си посакавте во новата година? Слабеењето на врвот на женската листа!

Неколку интересни истражувања покажуваат дека жените на својата листа на желби на 1 место го ставаат регулирањето на телесната тежина во новата година. По него, високо на листата се наоѓаат и почеток со вежбање и здрава храна. Меѓу топ 10 е ...

Повеќе »