Дневни архиви: 02/01/2016

Протеини кои ја расипуваат диетата

  Познато е дека протеините се најдобри сојузници во секоја диета. Но некои од нив не ни се потребни, го забавуваат процесот на слабеење, со тоа и потребно е сосема да ги избегнеме. Годинава кога ќе се „фрлите“ на диета, ...

Повеќе »

Чаша детоксикација пред божиќните празници

Влеговме во новата година дозволувајќи си нешто повеќе од вообичаените денови да изедеме и испиеме. Време е за детоксикација пред божиќните трпези. Подгответе напивка која го прочистува телото и помага во забрзувањето на метаболизмот. Потребни намирници – 1 литар вода, ...

Повеќе »

10 најлоши фотошоп-интервенции во 2015

Очигледно фотошоп-интервенциите не мислат уште да заминат од модниот свет, и покрај обидите од некои списанија во изминатата година да форсираат поприроден изглед. Да се потсетиме на 10-те фотошоп катастрофи во 2015 година. Августиот број на Вог Австралија на насловната ...

Повеќе »