Дневни архиви: 04/01/2016

Бадникова посна трпеза – 3 рецепти за мерак

Бадниковата вечер ќе ја минеме во кругот на семејството, а се верува дека трпезата треба да биде пријатна и на неа да има барем три различни јадења за целата година да ни биде полна. Нашиот избор за бадникова трпеза падна ...

Повеќе »

Домашен тренинг со Свити Бети (видео): Сега веќе немате изговор за 30 минути одличен фитнес!

На Јутјуб секако ќе најдете стотици видеа кои ве водат во фитнес активностите кои ги изведувате дома, но ако ние се прашуваме, ова е еден од најдобрите аеробни ангажирани тренинзи, а низ него не води познатата инструкторка Свити Бети. Вреди ...

Повеќе »

Малку поразлични Лубутен чевли: Колекција пролет 2016

Кралот на црвениот ѓон, Кристијан Лубутен, во новата колекција за сезоната пролет нуди поинакви модели. Доминира плутата, цветовите со целото нивно шаренило и веселост, играта со жолтата и црвената боја, тука е и животинскиот принт со акцент на зелената и ...

Повеќе »

Бадникова погача – посна, а вкусна

  Денес е тешко да се направи рамнотежа меѓу обичаите, традицијата и модерното. Но, колку и да сме модерни, убаво е да се задржи една доза на традиционалното. Оваа погача е многу вкусна, а е посна. Од намирници потребни се ...

Повеќе »

Капутот ви е, сепак, преголем…

Широките, долги капути се модерни оваа сезона, но иако модната намена им е да изгледаат широко и огромно, некои можат да бидат навистина преголеми. Таканаречените oversized палта веројатно ги сакаат повеќето жени. Удобни се и топли. Но и тие знаат ...

Повеќе »

Нова кампања на Долче и Габана за пролет 2016: Италија е љубов!

Оваа пролет познатата модна креаторска двојка ја слави Италија, а веселите фотографии од кампањата не оставаат никого рамнодушен. Италијански пазар, италијанска храна, шпагети, карирани чаршави…секако тука се преубавите весели девојки и момци, постарите дами, облечени во цветни фустани, костуми со ...

Повеќе »