Дневни архиви: 05/01/2016

Божиќна трпеза: Три рецепти за прослава

Направете ја свечена божиќната трпеза со овие три превкусни рецепти. Божиќно прасечко во пиво Намирници – Прасечко месо (2,3, 4 кг), плешка со ребра, бутче. Сол, 100 мл масло, 500 мл пиво, 30 грама маргарин. Подготовка – Парчето месо измијте ...

Повеќе »

Тренд на неделата: чизми Timberland

Совршени за снежни временски услови, преслатки на изглед – чизми од Timberland .  Со овие водоотпорните чизми ќе уживате во секој снежен ден. Направени се од превртена кожа, а се завиткуваат надолу или нагоре, со Teddy fleece – волнена постава.   ...

Повеќе »

Најдобри датуми за свадба во 2016 година

Иако суеверните сметаат дека во престапна година свадбите треба да се избегнуваат, во 2016 година постојат среќни датуми кои се идеални за да го кажето судбинското „да“. Така барем тврди Лаверли, објавувајќи ги деновите кои се најдобри и најоригинални за ...

Повеќе »

Што чевлите зборуваат за вас

Чевлите се огледало на нашиот карактер. Каков тип на чевли доминираат во вашиот шкаф? Проверете што тие зборуваат за вас. Висока тенка потпетица Високата и тенка потпетица открива дека сакате да бидете на повисоко скалило во општетсвениот живот. Сакате да бидете ...

Повеќе »