Дневни архиви: 08/01/2016

Одиме на планина! Стоплени и шик со јакни од Timberland

Па што ако студи? Со Timberland парките совршени за на планина, зимата ништо не ни може, и кога е снегот и кога е модата во прашање.  Достапни во црвена и во тегет боја, и двете јакни се со вештачко крзно, со ...

Повеќе »

Сирутка – совршена храна за слабеење и формирање на телото

За позитивното влијание на сирутката во формирањето на телото и слабеењето пишува и списанието  The Journal of the American College of Nutrition. Со дури 14 истражувања се потврдува дека лицата кои држат диета или се бават со физичка активност и ...

Повеќе »

Топ 3 нови маскари за оваа пролет кои треба да ги пробаме

Големите козметички компании ни носат разновидни пролетни колекции, нежни бои и маскари за коплетирање на изгледот. Кои маскари со нетрпение ги очекуваме во нашите продавници? Овие топ 3 имаат дополнителни нови формули за потенцирање на трепките со еден потег: Rimmel ...

Повеќе »

Долче и Габана со прва колекција за муслиманките: Абаја

Абаја е новата колекција на познатата модна дизајнерска двојка Долче и Габана. Колекцијата е наменета за муслиманките, а претставува сонување меѓу пустинските дини и небото на Блискиот исток. Славната двојка по првпат лансираше колекција наменета за муслиманките. Во колекцијата доминира ...

Повеќе »

Чевли по кои ќе лудуваме напролет: Балетанки

Балетанките се хитот чевли кои се враќаат во игра за сезоната пролет/лето 2016. Танцот е инспирација за колекцијата наменета за потоплите денови од модната куќа Миу Миу. Балетанките кои неодамна ги претставија со ревија во Париз се вистински избор за ...

Повеќе »

Овие празници нешто вкусно се мати во „Аромати“

Празничната магија сеуште трае, уживаме во семејната атмосфера со најблиските. Божиќните презници го зближуваат семејството, носат радост за најмалите и убави заеднички моменти со најсаканите. А празничната трпеза не би била комплетна без совршен десерт. Слатки со божиќни симболи Дедо Мраз, ...

Повеќе »

7 причини кои предизвикуваат опаѓање на косата

Многу од жените се соочуваат со проблемот опаѓање на косата во различен период од животот, поради различни причини. Повеќето од нас губиме по малку од косата секојдневно, твдрат од американската клиника Мајо, објаснувајќи дека во просек губиме по 50 до ...

Повеќе »