Дневни архиви: 09/01/2016

Во „Јавна соба“ се случува голем дизајн-базар на 9. и 10. јануари 2016

Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“ ја организира првата голема распородажба на дизајн–производи со 100% македонски предзнак, која се реализира на 9. и 10. јануари од 10 до 21 часот. За прв пат мебел, облека, накит, аксесоари и други производи ...

Повеќе »

Модни прогнози: 10 трендови што ќе ги носиме цела 2016 година

Што останува во мода преземено од минатата година, а кои нови стилови влегуваат во игра. Еве ги 10-те најголеми модни трендови кои ќе не следат во текот на целава актуелна година. 1.Алки кои се носат на дланка 2. Патики буквално ...

Повеќе »

Наоми, Синди и Клаудија: Супермоделите од 90-те повторно заедно пред објектив

Најславните супермодели на 90-те години Наоми Кемпбел, Клаудија Шифер и Синди Крафорд застанаа заедно пред објективот на Стивен Клеин за кампањата на Балман. Зрелите убавици ја промовираат колекцијата за пролет 2016 на која се истакнуваат мрежите, „воланите“ и кристалните украси. ...

Повеќе »

Ќе ви се допадне новата фитнес колекција на H&M

Популарната шведска марка лансираше спортска линија наменета за вежбање. Толку е стилизирана што не можеме да и одолееме. Откако во 2014 година H&M ја лансираше првата фитнес линија, обожавателките на спортот и оваа модна марка спсолутно „спобудалеа“ по модните парчиња ...

Повеќе »