Дневни архиви: 11/01/2016

Василичарска погача

Дегустирајте ја превкусната василичарска погача со урда во која би можеле да ставите паричка. Од намирници потребно е: За тестото – 500 гр брашно, 2 лажички сол, 1 квасец, 2 јајца, 1 мало лажиче шеќер, 100 мл. вода, 200 мл. ...

Повеќе »

Како најбрзо и најефикасно да ги отстраниме мастите од стомакот

До рамен стомак е возможно да се дојде, иако сликата од себе која ја гледаме во огледалото малку не загрижува. Со овие неколку совети ќе ги почувствувате резултати уште после првата недела. Лимон со топла вода Докажан метод за прочистување ...

Повеќе »

Златен Глобус 2016: Враќање на 90-те години

Носталгијата по модата од 90-те години се отслика на изборот на облеката на ѕвездите на црвениот тепих. Ако може да кажеме дека тоа што тие го носат на црвените ќилими е најава за тренд, тогаш 90-те се повторно тука. Плиш  ...

Повеќе »

Златен Глобус 2016: Модни избори на црвениот тепих

Гламурни изгледи го обележаа Златниот Глобус 2016 кои покажаа дека славните девојки знаат да сонуваат. Еден од најзборуваните изгледи е оној на Џенифер Лопез, додека стилот на 90-те години на голема врата се врати на црвениот тепих. Како беа облечени ...

Повеќе »

Збогум, Дејвид Боуви!

Во својот дом, во 69-та година од животот, на 10 јануари, опкружен со семејството, после храбри 18 месеци борба со ракот, почина рок легендата Дејвид Боуви. Во текот на животот Боуви ги вмеша своите прсти во уметноста, музиката, поп културата и ...

Повеќе »