Дневни архиви: 12/01/2016

Ролат од банани и ванилин пудинг

Брзо се подготвува, не изобилува со калории, превкусен е, нема причина зошто да не ја разубавете трпезата со еден лесен ролат од банани. Потребни намирници за тестото – 5 јајца, 5 лажици шеќер, 5 лажици брашно, 1 лажица какао. Сите ...

Повеќе »

Чевли: Трендови за пролет 2016

Какви чевли ќе носиме оваа пролет? Еве што велат трендовите. Сребрени Со висока потпетица, на платформа или пак ниски, важно е да се сребрени. Необични патики Патиките остануваат во игра. Колку се понеобични, толку подобро! Иднината е сега Необични модели ...

Повеќе »

11 влијателни имиња во модната индустрија кои не завршија факултет

Иако денес постојат врвни школи за изучување на модниот дизајн и модниот бизнис, дипломата не секогаш е гаранција за успешноста во животот. Можеби ќе се изненадите но, на пример, главната уредничка на Вог е со средно образование. На листата на ...

Повеќе »

Најдобар 15-минутен домашен тренинг за вајање на телото

Редовно се оправдувате дека немате време за вежбање, уморни сте или презафатени? Овој суперефикасен тренинг одзема само 15 минути од вашето време, може да го правите дома, и со него не само што ќе губите килограми туку и ќе го ...

Повеќе »

Модерна, гламурозна и предизвикувачка Драма Брајдал колекција

Модното студио Драма ја презентира својата прва колекција наменета за современи и урбани невести. Невестинската колекција се одликува со силно нагласена индивидуалност и автентичност, како и уникатна сензуалност типична за денот за кој што секој фустан е наменет. Целата драматичност ...

Повеќе »