Дневни архиви: 13/01/2016

Кендал Џенер е ѕвездата на пролетната кампања на Манго

Пред обективот на популарниот фотограф Дејвид Симс позираше една од најбараните манекенки на денешницата, Кендал Џенер. Кампањата насловена Tribal Spirit ја најавува пролетната мини колекција на Манго. За сега од оваа кампања се појави само една фотографии, а наскоро очекуваме ...

Повеќе »

Велингтон бифтек во лиснато тесто

Пробајте го овој специјалитет со бифтек кој ќе го воодушеви вашето непце. Од намирници потребни се – 600 грама говедски бифтек, 400 грама печурки по желба (уште подобро ако се различни видови), 300 грама лиснато тесто, 1 кромид (црвен), 2 ...

Повеќе »

Црвеното вино е најдобар афродизијак

Меѓу алкохолите, црвеното вино е најдобриот афродизијак, тврдат неколку истражувања. Кај жените, црвеното вино го зголемува протокот на крвта до ерогените зони што пак, доведува до зголемување на сексуалната желба. Кај мажите, црвеното вино не само што го зголемува протокот ...

Повеќе »

5-минутен тренинг: Најдобри вежби за цврсти и тонирани раце без тегови

Многумина девојки и жени се соочуваат со проблемот на „меки“ раце, особено ако подолго време не се физички активни. Мускулите се разлабавени, кожата почнува да виси, а салото очигледно е веќе насобрано на внатрешната страна на горниот дел од раката. ...

Повеќе »

5 начини како лимонот ги топи килограмите

Лимонот има многу вредности, а голем дел од нив се помалку познати. Доволен е еден пример, лимонот содржи хидроксицитат кој го забавува наталожувањето на масти. 1. Богат е со есенцијални масла како што е лимонен кој ја блокира синтезата на ...

Повеќе »

Улична мода: Дотераните фраери на Лондонски Колекции Мажи за есен 2016

Додека на модните писти во главниот град на Велика Британија се презентираат есенските трендови на лондонската машка мода, на лондонските улици паралелно се одвива уште едно модно дефиле. Од уличната мода дознаваме многу за новите трендови, а и учиме модни ...

Повеќе »