Дневни архиви: 14/01/2016

Тренд на неделата: Чанти со реси од Parfois

Комплетирајте го изгледот со трендовска чанта од Parfois. Можете да ги носите преку рамото или пак, на самата дланка што дополнително додава шмек и лежерност на стилот.  Чантите се достапни во различни бои. Побарајте ги во продавницата Parfois во Скопје ...

Повеќе »

Излог: На шопинг во Carter’s со попусти од 30 и од 50 отсто!

Не ги пропуштајте големите попусти во Carter’s за да ги дотерате најмилите и најмалите. Слатки и модерни комплетчиња за бебиња и деца, фармерчиња и кошули за фраерски изглед, трендовски фустанчиња за девојченца, комбинезонки…, ѕирнете во фотогалеријата и одберете го омиленото ...

Повеќе »

Улична мода: 10 начини како да изгледате „жешко“ кога надвор е ладно

Е, студи. Но тоа не е причина да не изгледаме стокмени. А за модерен изглед потребни ни се само неколку детаљи. Инспирирајте се од уличната мода. Што велите за откачени чизми? Ништо таков шмек на зимскиот изглед не може да ...

Повеќе »

Како да ја наместите новата пикси фризура во 5 чекори

Сте носеле пикси фризура, или оваа е првата? Ако сте носеле долго време веројатно сте веќе искусни во местењето особено наутро кога ќе станете од спиење и ќе поглднете неред на главата во огледалото. Но пикси фризурите се толку едноставни ...

Повеќе »

100 години мода во фитнесот во 3-минутно видео

Може да замислите да вежбате во кошула? А во униформа? Што велите да скокате јаже со чевли со висока потпетица? Најпосле, како ги замислувате реквизитите со кои вежбале нашите баби, на пример? Видеото ве води 100 години наназад и ни ...

Повеќе »

Изглед на денот: Никол Кидман во цветен фустан Луј Витон

Оскаровката Никол Кидман облечена во фустан со потпис на Луј Витон беше ѕвездата на балот на УНИЦЕФ кој се одржа во хотелот „Четири сезони” во Беверли Хилс. Со нежна шминка на лицето кое блеска, нежни сандали на нозете, облечена во сексапилна ...

Повеќе »

Како авокадото помага во слабеењето: Во која доза и кога за најдобри резултати

Оваа суперовошка е полна со калории, а сепак умерената секојдневна доза на авокадо помага во процесот на слабеење, особено во значително намалување на наталожените масти. Како? Едно авокадо со средна големина има околу 226 калории, што не се малку, а ...

Повеќе »