Дневни архиви: 15/01/2016

Зимска и празнична колекција на Timberland

Зимата е волшебна сезона со Timberland. Winter Wool колекција Волната останува една од почуените и најфункционалните материјали на сите времиња. И  оваа сезона Timberland одново го обмислува  овој природен, изолационен материјал кој овозможување дишење, за потребите на колекцијата Модерни Патеки. Класичните ...

Повеќе »

Јафа колач од портокал

Брз и вкусен колач идеален за студените денови. Од намирници потребни се: За бисквитот-  4 јајца, 200 гр шеќер, 1 дл млеко, 200 гр брашно, 2 дл масло, 1 ванилин шеќер, 1 прашок за пециво. За премачкување – мармалад од ...

Повеќе »

Дерматолошки совети за сува кожа од доц.д-р Катарина Ставриќ

Кожата е првата бариера кај новороденото кое се сретнува со различните фактори на околината на кои бива изложено штом излезе од сигурната интраутерина средина на мајката. Преку кожата организмот се запознава со надворешната средина, создава одреден имунолошки одговор и не ...

Повеќе »

Портрети на славните, Луј Витон и Уницеф

Прочуената француска модна марка Луј Витон и Уницеф ги здружија силите со неколку ѕвезди од светот на модата и шоубизнисот. Повеќе славни лица меѓу кои и Хејди Клум, Миранда Кер, Мараја Кери, Никол Кидман и Селена Гомез, застанаа пред објективот ...

Повеќе »

Ајде, на паметен шопинг: Од денес – целосна распродажба во Original Marines!

Празник за нас е кога познатите модни марки може да ги купиме со голем попуст. Почнувајќи од денес (петок), во продавницата Original Marines лоцирана во Скопје сити мол (2 кат) во тек е целосна распродажба на актуелната колекција. Сите парчиња ...

Повеќе »

12 правила на исхрана за ефикасно согорување на масните наслаги

Јасно е дека ни бил потребен долг период за да наталожиме масни наслаги на телото. Тие никогаш не се појавуваат со едно-две прејадувања, како што обожаваме да се тешиме и да објаснуваме. Подеднакво е јасно и дека никој не ја ...

Повеќе »

Од модната писта на црвениот тепих: Пролет 2016

Секако дека славните личности прават најдобра промоција на колекциите од познатите модни куќи, па оттука и нераскинливата врска меѓу нив.  Модели од пролетните колекции на повеќе луксузни модни марки за сега видовме како ги носат повеќе холивудски ѕвезди, особено на ...

Повеќе »