Дневни архиви: 16/01/2016

Рецепт за совршено варено вино (бело и црвено)

Што може да ни годи најмногу во студените денови, особено кога поради дождот и снегот не можеме да прошетаме во природа. Во домашна атмосфера со пријателите и совршено варено вино. Рецептот е наменет за четири до пет лица. Потребни намирници ...

Повеќе »

Мед во диетите: Како делува и како да се употребува

Доколку вашата желба за губење на килограми е исто толку голема колку и потребата за слатки, тогаш медот задолжително вклучете го во диетата. Медот е природен комплекс од витамини, минерали и аминокиселини. Одличен е за оние кои држат продолжена диета ...

Повеќе »

Зуландер на насловната на Вог!

Кога Зуландер се појави на модната писта на ревијата на Валентино, сите ги воодушеви. Тој се појави и во серијата на познати лица со пешкири, фотосесија на Марио Тестино. И сега, еве го на насловната на Вог. Заслужено. Пред објективот ...

Повеќе »

70-годишната комичарка Бети Мидлер е новото лице на Марк Џејкобс

Докажувајќи уште еднаш дека е дизајнер кој ги урива стандардите во модниот свет, Марк Џејкобс за потребите на пролетната кампања ја ангажираше глумицата Бети Мидлер (70). Во кампањата пролет 2016 на Марк Џејкобс главната улога ја имаат три лица – ...

Повеќе »

10 најдобри витамини за побрзо топење на килограмите при вежбање

На сите ни е познато дека витамините ни се неопходни, без разлика дали вежбаме или не, но и тоа дека не сите витамини и не во неопходната доза  редовно ги добиваме преку храната. Многу од витамините помагаат за пробава, а ...

Повеќе »