Дневни архиви: 18/01/2016

Како најдобро да ги „светнеме“ патиките во машина за перење

Кои патики може да ги переме во машина за перење и како. Платнените патики лесно се перат во машина за перење, но патиките направени од кожа, без разлика дали е кожен само надворешниот ии внатрешниот дел, нема да го поднесат ...

Повеќе »

Фризура која ќе доминира во 2016 година: Боксер плетенки

Фризурата која потсетува на детството во последно време не пресретнува од бројни модни страници, Инстаграм профили и блогови и како да ветува дека ќе владее со 2016-та година. Таканаречените боксер плетенки ги обожаваат и Ким и Клое Кардашијан, Кети Пери, ...

Повеќе »

10 минутeн сет – вежби за отстранување на целулитот

Дури и витките девојки и жени се соочуваат со проблемот на „портокаловата кора“ која е видлива особено на бутините. Познато е дека целулитот потешко се отстранува отколку килограмите, па затоа во фитнес-борбата против него треба да се стави посебен акцент ...

Повеќе »

Куглоф Сарма

Дегустирајте ја оваа величенствена сарма која е задоволство не само за непцето, туку и за очите. Потребни намирници – 700 грама мешано мелено месо, 125 грама исечкана сланина, 100 грама ориз, 1 ќесичка зачини (мешавина за полнеше сарма или пиперки), 100 ...

Повеќе »

Трендови на чевли за снег

Вообичаено, и чевлите за снег ги следат актуелните трендови на реси и вештачко крзно. Новите редизајнирани зимски колекции на познатите модни марки годинава понудија модерни решенија за снежните денови. Погледнете во излогот во која насока се движат трендовите.

Повеќе »

Најдобри фитнес начини за интензивно согорување на масти

Ако мислите дека доволно силно вежбате, веројатно не е така. Бидете свесни дека треба да тренирате посилно, побрзо да трчате, помалку да одморате, односно да го пуштите вашето тело малку да се намачи и да стопи повеќе калории. Вежбајте со ...

Повеќе »