Дневни архиви: 20/01/2016

Во продажба е колекција на Кендал и Кајли Џенер, еве дел од моделите

Колекцијата ПакСан на славните Кендал и кајли Џенер е лансирана. Без сомнение ќе се продаде во рекордно време, судејќи според цените. Во колекцијата има носливи секојдневни парчиња облека, блузички со спуштени раменици, џинс комбинезонки, лесни сукњички и фустанчиња, поточно од ...

Повеќе »

Парчиња облека кои се купуваат за број поголеми

Не секое парче облека треба да го купуваме за да ни биде како скроено за нас, некоја облека ќе се намали по првото перење или за извесно време, па затоа од неа треба секогаш да купуваме број поголем. Без разика ...

Повеќе »

MANGO го презентира „Племенскиот дух“ со Кендал Џенер

Ова е првата адвертајзинг кампања која следува по лансирањето на концептот „Fast Fashion“. Кендал Џенер позира за колекција која е создадена од природни материјали и со апликација на етно мотиви. MANGO го презентира „Племенскиот Дух“, првиот од четирите трендови кои ...

Повеќе »

Нови трендовски играчки и друштвени игри во продавниците Крш

Ја следите модата во играчките и друштвените игри? И ние. Тогаш сигурно веќе знаете што е модерно во детсткиот свет. Minions! Може да ги најдете сега и кај нас со сите ликови. А може и да се заиграте со вашите ...

Повеќе »

Роналдо отвора ланец на бутик-хотели

Познатиот фудбалер Кристијано Роналдо влегува во хотелиерскиот бизнис најавувајќи отворање на ланец на хотели. Хотелите ќе бидат отворени во Португалија, Шпанија и Њујорк, за почеток. За ваквиот бизнис Роналдо дал 40 милиони долари на групацијата Пестана-хотели, за со здружени сили ...

Повеќе »

Новата колекција на Лубутен остава без здив: Кој ја уби Амазула поради „римјанките“? (ВИДЕО)

Со новиот краток филм насловен Кој ја уби Амазула, креаторот на чевли Кристијан Лубутен ја најавува новата колекција за сезоната пролет/лето 2016. Приказната се однесува на една богата жена која е убиена поради нејзините прекрасни чевли – модерни римјанки со ...

Повеќе »

До рамен стомак со 6 вежби во 6 минути

Ова се 6 основни вежби кои треба да ги изведуваме секојдневно за да ги тонираме мускулите на стомакот и да стигнеме до целта – рамен и затегнат стомак. Изведувајте ги вежбите во домашни услови, не ви се потребни дополнителни спортски ...

Повеќе »

5 модни блогови кои треба да ги следите во 2016 година

Интернетот е преполн со модни блогови, но некои од нив навистина заслужуваат посебно внимание. Овие 5 блогови се наши фаворити. За супермодерни девојки и жени Ќе добиете два во еден доза на мода и фитнес заедно. 37 годишната Кирзадја Родригез ...

Повеќе »

Како да се заштитите од плускавци во новите чизми

Обично кога ќе купите нов чифт чевли или чизми, по кусото носење може да се појават плускавци на нозете. За тоа да го избегнете, следете ги следниве 5 проверени совети. Употребете антиперспирант Според Women’s Health повеќето плускавци се појавуваат поради испотените ...

Повеќе »

Ќе се вљубите во овие секси, романтични фризури

Како се наближува Денот на вљубените, така се повеќе „налетуваме“ на предлози за романтични фризури кои ни ги сугерираат стилистите. Најпосле, зошто воопшто и мора да се врзуваме за еден ден, макар и да е резервиран за вљубените, кога ваква ...

Повеќе »