Дневни архиви: 22/01/2016

Каква чаша за кое вино? Послужете како што треба за целосно задоволство

Одбравте одлично вино и сега ред е да го послужите и во одлична чаша, соодветна за конкретното вино. Чаши за црвено вино Овие чаши се карактеристични по округлиот и поширок балон кој му овозможува на виното да дише. Со оглед ...

Повеќе »

Топ листа на 5 намирници најбогати со Ц витамин

Витаминот Ц ни е потребен особено во студените денови, зашто само со силен имунитет може да се браниме од настинките и грипот. Но, ако сметавте дека најмногу витамин Ц има во портокалите, грешите. Во 100 грама портокал има 53 милиграма ...

Повеќе »

13 трендови на костими за капење што ќе доминираат ова лето

Костимите за капење ја следат модата на гардеробата, па сосема очекувано тренд за ова лето ќе бидат моделите на кои доминираат ресите, засечени од страна, со една прерамка, во бојата на годината – нежно сина, портокаловите костими, кожените… Еве што ...

Повеќе »

Како да ги сочувате плетените туники, фустани и џемпери како нови што подолго

Волната е многу удобна и топла за носење во текот на студените денови. Плетените туники, фустани, блузи и џемпери се дел од зимската гардероба, но со оглед на тоа што се чувствителни на перење, на сушење, но и на чување ...

Повеќе »

Појадокот во диетите: Што да јадеме за појадок ако сакаме да ослабнеме?

Појадокот е најважен оброк во денот, па затоа не треба да го прескокнуваме, особено ако сме на диета. Правилно избраниот појадок ни го забрзува метаболизмот наутро, а на некој начин и ни одредува што и како ќе јадеме во текот ...

Повеќе »

Софија Лорен во новата кампања на Долче и Габана (видео)

Во видеото за камапањата која го промовира новиот парфем Ринашита (повторно раѓање) на Долче и Габана, главната улога ја има Софија Лорен. Приказната е сместена во едно италијанско гратче каде Лорен ја обновува старата вила. Режијата е на Џузепе Торнаторе, ...

Повеќе »

Поглед во фабриката за очила на Викторија Бекам (видео)

Поранешната пејачка, денес модна дизајнерка, во дизајнерскиот свет влезе прво со производство на колекции за очила, па потоа почна да се занимава и со текстилни производи. Секако, нејзината фабрика за очила и денес работи со полна пареа и оттука излегуваат ...

Повеќе »