Дневни архиви: 23/01/2016

Зошто ни е потребен витаминот Ц за побрзо слабеење

  Ц-витаминот е голем сојузник во борбата против килограмите, а тоа го докажаа неколку истражувања. Најдобро е да се внесува преку конзумирање на овошје и зеленчук, преку грејпрфут на пример, или прку пиперките. Но, сепак, за побрзо слабеење треба да ...

Повеќе »

Сет со најдобри вежби за рамен стомак: 30-минутен фитнес тренинг

Проблем ви е стомакот? Многумина го делат истиот проблем. Е па, време е да се поместите од столчето и да ја дочекате пролетта променети. Со рамен стомак, затегнат и тониран. Сетот вежби кои го одбравме ги содржи основните и најдобри ...

Повеќе »

Тренд кој брзо го освојува светот: Црвена кожа

Трендот на црвена кожа со молскавична брзина се прошири на улиците на светските метрополи. Едвај чекаме и кај нас да ги видиме овие убави црвени сукњи, долги мантили и високи чизми, секако црвени. Црвената кожа е одлична за сите оние ...

Повеќе »

Како од омилената сенка за очи да направите течен молив за очи

Интернетот е преполн со видеа кои ни ги објаснуваат триковите за успешно шминкање, некои се поуспешни, некои помалку, а овие три видеа ќе ве научат како од вашата омилена сенка за очи да направите течен ајлајнер. Вреди да се погледнат ...

Повеќе »

AVON со поддршка на убавината во служба на повисоките цели

Успешните и самостојни жени кои ја користат моќта на убавината за да ги мотивираат другите околу себе да бидат исто толку успешни, се носечката идеологија во работењето на козметичкиот гигант AVON која компанијата ја наслови како „Убавина со цел“. Водејќи ...

Повеќе »