Дневни архиви: 25/01/2016

3 заблуди за целулитот во кои (сеуште) веруваме

Еден од најголемите непријатели на женската фит линија е целулитот. Познато е, со него се соочуваат и жените кои немаат вишок на килограми. За жал, борбата со оваа „напаст“ трае долго, и најчесто поупорниот победува. Ах тој упорен целулит!   ...

Повеќе »

Улична мода: Што носеа жените на машките модни недели

За време на актуелните машки модни недели во Париз, Милано и Лондон, мажите го покажаа својот совршен стил на улиците пред ревиите кои ги посетија, но не беше се во знакот на машката енергија. Ревиите за машка мода ги посетија ...

Повеќе »

Нов тренд: Коса која свети во темнина

Виножито косите се зад нас, новиот тренд форсира коса која свети во темнина и изгледа дека оваа мода ќе потрае зашто како да е создадена за потоплите денови и честите забави. Големата популарност ја доби благодарени на Инстаграм кога се ...

Повеќе »

Како да го решите подбрадокот веднаш (барем додека трае важниот ден)

Не сте единствени ако имате проблем со спуштената кожа, односно подбрадокот кој ви стрчи под брадата. За среќа, постои суперефикасно трикче кое го употребуваат дури и познатите ѕвезди. Ако сакате брзо да го сокриете подбрадокот истријте добро од антицелулитната крема ...

Повеќе »

Модели со маски од Доналд Трамп на модната ревија на Авок

На машката модна недела во Париз, колекцијата на Авок донесе изненадување. Дел од колекцијата за есен 2016 година беше претставена во комбинација со маски, од кои преовладуваше ликот на Доналд Трамп. Што велите за стилизираната верзија на Трамп? Покрај Трамп, ...

Повеќе »