Дневни архиви: 28/01/2016

Зошто ни треба зелениот чај за забрзано слабеење

За да се ослободиме од масните наслаги најважно е да направиме ревизија на своите животни навики. Зелениот чај пак, дополнитлно ќе помогне за побргу да стигнеме до посакуваната цел – витко тело и рамен стомак. Вежбањето е поефикасно со чаша ...

Повеќе »

Торта од темна чоколада и Каберне совињон

Дегустирајте ја  префинетата чоколадна торта која се прави со врвното вино Каберне совињон. Послужете ја со чаша Каберне совињон од Тиквеш.Потребни намирници – 90 грама путер, 230 грама шеќер, 100 грама темна чоколада, 1 јајце, 180 мл црно вино Каберне ...

Повеќе »

Повик за учество на A’ Design Award & Competition натпреварувањето

A’ Design Award & Competition е престижно меѓународно натпреварување за дизајн, а победниците секоја година ги одредува жири комисија. Наградите на A’ Design се класифицирани во лепеза на креативни полиња за да се истакнат најдобрите дизајнери од сите земји и ...

Повеќе »

Најубавите места во Италија за уживање на снег

Од Етна до Мадона ди Кампиљо и Федаја, вака изгледа селекцијата на местата кои одземаат здив во Италија каде може да се ужива на снег за време на зимата. Без разлика дали скијате или не, постојат места кои се „попрскани“ ...

Повеќе »

Кендал Џенер и Џастин Бибер позираат за Келвин Клајн

Младите американски ѕвезди Џастин Бибер и Кендал Џенер заедно се во новата кампања на Келвин Клајн. Кампањата е во знакот на слоганот “I ________ in #mycalvins”, а ја најавува колекцијата на дона облека за пролет 2016.  

Повеќе »