Месечни архиви: јануари 2016

Најдобар 15-минутен домашен тренинг за вајање на телото

Редовно се оправдувате дека немате време за вежбање, уморни сте или презафатени? Овој суперефикасен тренинг одзема само 15 минути од вашето време, може да го правите дома, и со него не само што ќе губите килограми туку и ќе го ...

Повеќе »

Модерна, гламурозна и предизвикувачка Драма Брајдал колекција

Модното студио Драма ја презентира својата прва колекција наменета за современи и урбани невести. Невестинската колекција се одликува со силно нагласена индивидуалност и автентичност, како и уникатна сензуалност типична за денот за кој што секој фустан е наменет. Целата драматичност ...

Повеќе »

Василичарска погача

Дегустирајте ја превкусната василичарска погача со урда во која би можеле да ставите паричка. Од намирници потребно е: За тестото – 500 гр брашно, 2 лажички сол, 1 квасец, 2 јајца, 1 мало лажиче шеќер, 100 мл. вода, 200 мл. ...

Повеќе »

Како најбрзо и најефикасно да ги отстраниме мастите од стомакот

До рамен стомак е возможно да се дојде, иако сликата од себе која ја гледаме во огледалото малку не загрижува. Со овие неколку совети ќе ги почувствувате резултати уште после првата недела. Лимон со топла вода Докажан метод за прочистување ...

Повеќе »

Златен Глобус 2016: Враќање на 90-те години

Носталгијата по модата од 90-те години се отслика на изборот на облеката на ѕвездите на црвениот тепих. Ако може да кажеме дека тоа што тие го носат на црвените ќилими е најава за тренд, тогаш 90-те се повторно тука. Плиш  ...

Повеќе »

Златен Глобус 2016: Модни избори на црвениот тепих

Гламурни изгледи го обележаа Златниот Глобус 2016 кои покажаа дека славните девојки знаат да сонуваат. Еден од најзборуваните изгледи е оној на Џенифер Лопез, додека стилот на 90-те години на голема врата се врати на црвениот тепих. Како беа облечени ...

Повеќе »

Збогум, Дејвид Боуви!

Во својот дом, во 69-та година од животот, на 10 јануари, опкружен со семејството, после храбри 18 месеци борба со ракот, почина рок легендата Дејвид Боуви. Во текот на животот Боуви ги вмеша своите прсти во уметноста, музиката, поп културата и ...

Повеќе »

Во „Јавна соба“ се случува голем дизајн-базар на 9. и 10. јануари 2016

Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“ ја организира првата голема распородажба на дизајн–производи со 100% македонски предзнак, која се реализира на 9. и 10. јануари од 10 до 21 часот. За прв пат мебел, облека, накит, аксесоари и други производи ...

Повеќе »

Модни прогнози: 10 трендови што ќе ги носиме цела 2016 година

Што останува во мода преземено од минатата година, а кои нови стилови влегуваат во игра. Еве ги 10-те најголеми модни трендови кои ќе не следат во текот на целава актуелна година. 1.Алки кои се носат на дланка 2. Патики буквално ...

Повеќе »

Наоми, Синди и Клаудија: Супермоделите од 90-те повторно заедно пред објектив

Најславните супермодели на 90-те години Наоми Кемпбел, Клаудија Шифер и Синди Крафорд застанаа заедно пред објективот на Стивен Клеин за кампањата на Балман. Зрелите убавици ја промовираат колекцијата за пролет 2016 на која се истакнуваат мрежите, „воланите“ и кристалните украси. ...

Повеќе »