Месечни архиви: јануари 2016

3 заблуди за целулитот во кои (сеуште) веруваме

Еден од најголемите непријатели на женската фит линија е целулитот. Познато е, со него се соочуваат и жените кои немаат вишок на килограми. За жал, борбата со оваа „напаст“ трае долго, и најчесто поупорниот победува. Ах тој упорен целулит!   ...

Повеќе »

Улична мода: Што носеа жените на машките модни недели

За време на актуелните машки модни недели во Париз, Милано и Лондон, мажите го покажаа својот совршен стил на улиците пред ревиите кои ги посетија, но не беше се во знакот на машката енергија. Ревиите за машка мода ги посетија ...

Повеќе »

Нов тренд: Коса која свети во темнина

Виножито косите се зад нас, новиот тренд форсира коса која свети во темнина и изгледа дека оваа мода ќе потрае зашто како да е создадена за потоплите денови и честите забави. Големата популарност ја доби благодарени на Инстаграм кога се ...

Повеќе »

Како да го решите подбрадокот веднаш (барем додека трае важниот ден)

Не сте единствени ако имате проблем со спуштената кожа, односно подбрадокот кој ви стрчи под брадата. За среќа, постои суперефикасно трикче кое го употребуваат дури и познатите ѕвезди. Ако сакате брзо да го сокриете подбрадокот истријте добро од антицелулитната крема ...

Повеќе »

Модели со маски од Доналд Трамп на модната ревија на Авок

На машката модна недела во Париз, колекцијата на Авок донесе изненадување. Дел од колекцијата за есен 2016 година беше претставена во комбинација со маски, од кои преовладуваше ликот на Доналд Трамп. Што велите за стилизираната верзија на Трамп? Покрај Трамп, ...

Повеќе »

Зошто ни е потребен витаминот Ц за побрзо слабеење

  Ц-витаминот е голем сојузник во борбата против килограмите, а тоа го докажаа неколку истражувања. Најдобро е да се внесува преку конзумирање на овошје и зеленчук, преку грејпрфут на пример, или прку пиперките. Но, сепак, за побрзо слабеење треба да ...

Повеќе »

Сет со најдобри вежби за рамен стомак: 30-минутен фитнес тренинг

Проблем ви е стомакот? Многумина го делат истиот проблем. Е па, време е да се поместите од столчето и да ја дочекате пролетта променети. Со рамен стомак, затегнат и тониран. Сетот вежби кои го одбравме ги содржи основните и најдобри ...

Повеќе »

Тренд кој брзо го освојува светот: Црвена кожа

Трендот на црвена кожа со молскавична брзина се прошири на улиците на светските метрополи. Едвај чекаме и кај нас да ги видиме овие убави црвени сукњи, долги мантили и високи чизми, секако црвени. Црвената кожа е одлична за сите оние ...

Повеќе »

Како од омилената сенка за очи да направите течен молив за очи

Интернетот е преполн со видеа кои ни ги објаснуваат триковите за успешно шминкање, некои се поуспешни, некои помалку, а овие три видеа ќе ве научат како од вашата омилена сенка за очи да направите течен ајлајнер. Вреди да се погледнат ...

Повеќе »

AVON со поддршка на убавината во служба на повисоките цели

Успешните и самостојни жени кои ја користат моќта на убавината за да ги мотивираат другите околу себе да бидат исто толку успешни, се носечката идеологија во работењето на козметичкиот гигант AVON која компанијата ја наслови како „Убавина со цел“. Водејќи ...

Повеќе »