Месечни архиви: февруари 2016

Најслатките презентери на Оскарите – Мињоните, во продавниците „Крш“

Синоќа ги видовме најслатките презентери на сцената на Ноќта на Оскарите, Мињоните, како ги најавуваат номинираните во категоријата најдобар анимиран краток филм. А, доколку сакате да ги видите овие ѕвезди одблизу, посетете ја најблиската продавница Крш кадешто се достапни во ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Трендовски часовник од Parfois

Важно е колку е часот, ама уште поважно е на каков часовник го „мериме“ времето. Време е за ваков трендовски часовник од Parfois. Модерен рачен часовник со кожено ремче и впечатлив детаљ – срценеце на бројката седум. Седум пати сме ...

Повеќе »

Оскари: Очилата на Кејт Винслет – најшик моден додаток

На Ноќта на Оскарите видовме прекрасни креации и блескав накит, но најзборуван моден додаток беа очилата на Кејт Винслет кои ги носеше на сцената.   Оскаровката носеше трендовски очила за вид со нагласени црни рамки додека ги најавуваше номинираните за ...

Повеќе »

Црвен тепих на Оскарите: Фустанот на Џенифер Лоренс е Диор перфекција

Уште пред Ноќта на Оскарите беше познато дека Џенифер Лоренс ќе носи креација од Диор. Лоренс и Диор склучија договор таа да ги носи нивните креации на најзначајните настани во период од три години. Џенифер Лоренс не е „странец“ на ...

Повеќе »

Црвениот тепих на Оскарите: Најубавите модни изгледи

Црвениот тепих на Оскарите и годинава никого не го остави разочаран. Имаше многу драма на модниот фронт со динамични детаљи, Сваровски кристали, бели пердуви, прекрасни везови, тантела… Ѕвездите како Шарлиз Терон и Оливија Вајлд навистина го зедоа вниманието со разголените деколтеа, додека ...

Повеќе »

Топ 3 најдобри економични течни пудри за сува кожа

Доколку барате добра течна пудра за вашата сува кожа, по добра цена, ова се 3-те најидеални решенија. Според дерматолозите, жените со сува кожа треба да бараат полесна односно потечна течна пудра. Уште подобро ако таквата пудра содржи и состојки за ...

Повеќе »

5 трикови за совршени мафини

Лесно се подготвуваат, превкусни се, не ни одзимаат многу време во кујната, па кој не сака мафини? Доволно се само неколку состојки, калапчиња за печење, малку време и превкусните колачиња се готови. Но, како да ги направите совршени? Мешање на ...

Повеќе »

Улична мода: 8 лекции од Модната недела Милано

Што научивме од миланските улици за време на Модната недела? Прво, што е во тренд оваа сеозна, а второ и не помалку важно – како да се носиме со трендот, односно како да ги носиме модерните парчиња облека. Вака може ...

Повеќе »

Нов кармин на Кетлин Џенер за MAC

Кетлин Џенер и официјално влезе во козметичкиот бизнис. Џенер и козметичката компанија MAC склучија договор за партнерство, а едицијата на кармин насловена Finally Free ќе биде пуштена во продажба во април. 100 отсто од приходите од продажбата ќе одат во фондот MAC AIDS ...

Повеќе »

Топ 7 руменила за пролет 2016

Кога помислувате на пролет, веројатно мислите на светли неонски нијанси или пастелни бои. Сепак, природниот „допир“ е модерен оваа пролет, свеж изглед односно изглед како да сте „бакнати“ од сонцето. Најдобар начин да одберете руменило е да одберете нијанса која ...

Повеќе »