Дневни архиви: 02/02/2016

Изглед на денот: Розовиот тесен фустан на Софија Вергара

На годинешното издание на Screen Actors Guild Awards кое се одржа во Лос Анѓелес, глумицата Софија Вергара го „украде“ вниманието на црвениот тепих појавувајќи се во тесен розов фустан, креација на Вера Ванг. Со разголени раменици, женствено деколте и тесен ...

Повеќе »

Кофеинот и фитнесот: Во која доза ни е потребен?

  Правилната употреба на кофеин значително може да ви ги подобри резултатите во вежбањето. Претераната доза пак, ќе ви го уништи тренингот. Доколку се напиете чаша кафе на час до два пред вежбање, кофеинот ќе помогне полесно да го издржите ...

Повеќе »

Синди Крафорд оди во пензија: Не сакам повеќе да се докажувам!

Исто како што и Жизел официјално се повлече од модната сцена, а сеуште ја гледаме во рекламните кампањи, одлука да замине во пензија донесе и славниот супермодел од 90-те, Синди Крафорд. Крафорд официјално соопшти дека повеќе не планира да се ...

Повеќе »

Дизајнерски чевли во знакот на пролетта 2016

Цветовите и анимал-принтот како детаљ остануваат во тренд. Сандалите за оваа пролет се нежни, со тенка но умерено висока потпетица, тука се понекогаш и ресите. Живите бои дишат во знакот на потоплите денови, а колоритот потстетува на разбудената природа. Еве ...

Повеќе »

Трендот на ремен-чантите се врати

Најпопуларните чанти од 90-те години повторно се качија на модната сцена. Ги видоме и на актуелните ревии за висока мода за пролет 2016, но и на улиците на светските метрополи. Новите ремен-чанти кои ви ги оставаат слободни рацете се сепак ...

Повеќе »