Дневни архиви: 03/02/2016

Спарк 2010 – ново пенливо вино на пазарот од винарија Камник

  Првото Камник пенливо вино, Спарк 2010, е новитет со кој винаријата Камник ги прослави успесите од изминатата година и ја дочека 2016 како нова можност за создавање врвни вински вкусови. Од винаријата Камник велат дека Спарк ја дополнува нивната палета на ...

Повеќе »

Кога калориите се навистина потрошени?

Многумина зборуваат за брзо „горење“ на калориите, очигледно не разбирајќи на што тоа се однесува. За малку нешта постојат толку многу измислици и слободни интерпретации како за потрошувањето на калориите. Секако дека енергијата, односно калориите, нема да ги потрошиме седејќи ...

Повеќе »

Сите сакаат да бидат облечени како Бекам. Така барем вели H&M…

Во новата кампања на H&M за пролет 2016 година, главната улога ја има Дејвид Бекам. И самата кампања носи наслов  Modern Essentials selected by David Beckham. Рекламата е снимена на улиците во Лисабон, а пораката е дека сите сакаат да ...

Повеќе »

7 нови козметички производи кои вреди да ги пробаме оваа пролет

Што има ново во козметиката? Многу нешта кои доаѓаат со пролетта. Сепак, овие 7 производи едвај ги чекаме во нашите продавници. L’Oreal Paris True Match Lumi Cushion Foundation Rimmel London 24-Hour Supercurler Mascara Lancôme Visionnaire Nuit Beauty Sleep Perfector CoverGirl ...

Повеќе »

Хербалајф поттикнува балансирана исхрана и здрав и активен начин на живот

  Започнувајќи од новата 2016 година, компанијата Хербалајф ја претставува својата филозофија на исхраната, поддржана од безброј потрошувачи, како и познати и реномирани атлети низ целиот свет. Балансирана исхрана, вежби и јавно здравје се клучните водачи на компаниската филозофија.  Хербалајф, ...

Повеќе »

За успешна диета: Колку авокадо треба да јадеме дневно и кога?

Според истражувањата на др. Меркола, објавени во Нутришн Џурнал, одредена количина на авокадо дневно е препорачлива за губење на килограмите. Авокадото содржи 72 отсто вода и 7 отсто растителни влакна, двете важни нешта кога зборуваме за губење на килограмите. Ваквата ...

Повеќе »