Дневни архиви: 05/02/2016

Од утре новата колекција и кај нас: Од по облаците со новата линија GEOX NEBULA

Колекцијата пролет/лето 2016 на италијанскиот бренд Geox доаѓа со специјална нова линија на уште поусовршена технологија, која овозможува лесен од, налик на чекор по облаците. Направена за оние кои се движат низ животот со незапирлива енергија, со дополнителен систем на ...

Повеќе »

3 најдобри смути рецепти за слабеење

Додајте ги овие три вида на смути во вашиот диетен план за слабеење за полесно да ја постигнете целта. Најдобро е да конузмирате по една чаша наутро или за меѓуоброк во текот на денот. И трите видови на смути даваат ...

Повеќе »

Граѓаните бараат производи што се енергетски поефикасни

Продажбата на бела техника во Македонија расте. Потрошувачите при изборот на производот главно се водат од цената, иако се повеќе интерес има и за енергетски ефикасните производи. – Граѓаните се интересираат и бараат производи што се енергетски поефикасни, што е ...

Повеќе »

7 практични и дизајнерски парчиња што може да ги направите со штипки

Сеуште мислите дека штипките служат само за сушење алишта? Многу интересни дрвени дизјани кои практично ќе ги употребите во домот може да се направат од дрвени штипки. Тогаш, испробајте ја вашата креативност. Видеото ве води низ седумте лесни постапки, давајќи ...

Повеќе »

Кратка историја на честитките за Валентајн

Честитките за Денот на вљубените биле актуелни уште во средниот век. Во 1400 година, за прв пат се појавиле првите љубовни пораки за овој ден. Таква честитка денес се чува во Британскиот музеј. Честитките се правеле рачно, а постоеле повеќе ...

Повеќе »