Дневни архиви: 01/08/2017

Кремаст спанаќ со бешамел сос

Подготовката на спанаќ со млеко претворете ја во посебно јадење на кое секогаш со задоволство ќе се враќате. На комбинацијата додадете гауда или некој друг мек кашкавал по желба, зачинете со омилените зачини и ставете го во рерна за да ...

Повеќе »

Во продавниците Carter`s започна попустот од 30 отсто на летната колекција

Модни парчиња и додатоци од колекцијата лето 2017 на Carter`s сега може да купите со попуст од 30%. Искористете ја паметната можност за шопинг и дотерајте ги најмилите по последен тренд. Се гледаме во Carter`s – Скопје Сити мол, Капитол мол, Веро ...

Повеќе »

Копирајте го модниот изглед на Шарлиз Терон

Модниот избор на Шарлиз Терон за дневна прошетка во топлиот ден беше – тексас кошула со карнерче, секси мини сукња и чизмички со висина до глуждовите на умерено висока потпетица. И навистина изгледа прекрасно! Модната комбинација ја истакнува грацилната, витка ...

Повеќе »

5 модни парчиња од Зара кои едвај ги чекаме оваа есен

Иако летото е сеуште во полн ек, полиците на продавниците полека се полнат со есенска гардероба. И иако имаме уште време за да уживкаме во убавините на плажите, летните дружења и прошетки, облечени во лесна облека, доаѓа време да погледнеме ...

Повеќе »

Сламени торбички од ИКЕА по кои сите „споулавеа“

Сламените чантички од Икеа на вистински пат се да станат ѕвезди на летото, судејќи според фотографиите на Инстаграм и другите социјални мрежи. Модните познавачи веќе се снабдија не со една туку со неколку торбички, цената им е супер, а изгледот ...

Повеќе »

Нови модни изгледи од H&M за првите есенски денови

Кога станува збор за лежерните излегувања, секогаш внимаваме да облечеме нешто во што се чувствуваме комфортно. А такви модни парчиња лесно ќе најдете во продавниците на H&M. Новиот тренд водич на H&M е насловен Everyday Living, а шведкста модна марка ...

Повеќе »

Massimo Dutti ни отвора нови модни хоризонти со есенската колекција

Шпанската модна марка Massimo Dutti претстави дел од кампањата за колекцијата есен/зима 2017. Кампањата е снимена во Шкотска од фотографот Џош Олинс, а во неа позираат моделите Џули Хуманс, Мекена Хелам и Викторија Шонс. Насловена „New Horizons“, оваа модна авантура се ...

Повеќе »