Дневни архиви: 02/08/2017

Летен крем-десерт од шумско овошје

Неодолив десерт во чаша кој засладува и освежува, идеален за топлите денови. Намирници- 250 грама мешано зрнесто шумско овошје (малини, капини, боровници), 1 потокал, 100 мл слатка павлака, 150 грама свежо младо сирење, кесичка ванилин шеќер. Подготовка Најнапред изгмечете го ...

Повеќе »

Џиџи Хадид ја претставува есенската колекција на Мисони

Шарени модни комбинации, во духот на стилот на Мисони, изобилуваат во есенската колекција. Во кампањата главна ѕвезда е топ моделот Џиџи Хадид. Зад новата колекција на Мисони која изобилува со весели модни изгледи стои Ванеса Реид. Зад фотографиите пак на ...

Повеќе »

Кендал Џенер ја претставува новата колекција на La Perla – хит се „слободните гаќички“

Топ моделот позира во надреална градина полна со гигантски бегонии, хибискуси и предимензионирани лалиња, а зад фотографиите се потпишува Мерт и Маркус. Преку ваквата кампања Ла Перла ја претставуваа својата предесенска колекција. Во колекцијата главна ѕвезда се чипкастиот модел на ...

Повеќе »

Машка мода: Што ни носи есенската колекција на MANGO

Машката сезона на постудени денови со новата колекција на Mango започнува со 3 различни стила – ретро стил, „милитари“ стил и облека инспирирана од 90-те години. Акцентот е ставен на предимензионираните модни парчиња кои доминираат во колекцијата. Такви се кошулите,блузите, ...

Повеќе »

Време е за паметен шопинг – Попусти до 50 отсто во ORIGINAL MARINES

Во брендираната продавница за деца ORIGINAL MARINES лоцирана во Скопје Сити мол, во тек се попустите од 50 отсто на гардеробата од пролетната и летната колекција 2017. Од ORIGINAL MARINES не информираат дека се во очекување на новата колекција. Во меѓувреме, искористете ...

Повеќе »

11 LAST MINUTE костими за капење од популарните модни марки

Немавте време да си го одберете вашиот идеален костим за капење за ова лето? Имате сеуште големи шанси да го најдете во понудата на летните колекции од популарните модни марки. Од класични дводелни костими во форма на триаголник, до трендовски ...

Повеќе »

Зои Кравиц е бјути амбасадорка на Ив Сен Лоран

Американската глумица и пејачка потпиша договор со луксузната модна куќа Ив Сен Лоран од каде е ангажирана како бјути амбасадорка. Како што е објавено на страниците на YSL Beauté, првата кампања со Зои Кравиц ќе биде претставена во текот на летото. ...

Повеќе »