Дневни архиви: 03/08/2017

Погледнете што ново ни носи ИКЕА

Шармантен и практичен, со одлични цени, скандинавскиот дизајн од Икеа и овојпат ги освојува срцата на публиката. Следејќи ги трендовите, новиот каталог на Икеа изобилува со трендовски дизајнерски парчиња кои ќе ни го разубават домот. Погледнете дел од колекцијата која ...

Повеќе »

15 модели на чизмички од Зара што ќе ја одбележат есента

Чизмичките во „чорапа“ стил ќе бидат хит за есенската сезона, а модната марка Зара во есенската колекција ни нуди голем избор на вакви чизми со висина до глуждовите. Цветните принтови не изгледуваат од мода, но сега се во игра силните ...

Повеќе »

Ангелите се расоблекоа за новата кампања на Викторија сикрет

Горештините се зголемија, со новата кампања на Викторија сикрет насловена Body by Victoria. Модната марка за долна облека ангажираше 6 од своите ангели за целите на рекламната кампања – Стела Максвел, Џасмин Тукс, Марта Хант, Лаис Рибеиро, Џозефин Скривер и Тејлор ...

Повеќе »

Јогурт – Идеален појадок за летните горештини

 Освежителен, нискокалоричен, полн со протеини, минерали и витамини, јогуртот содржи многу малку калории и е идеален летен пијалок, кој освен нутритивните, има и други вредности и забележителни ефекти врз здравјето и општата благосостојба. Освен што помага при согорување на мастите, ...

Повеќе »

  Семејството Дамјановски од Битола се поднови со КИА Спортаж од  инстант лозот АВАНТУРА

Се чини дека жешкото лето и годи на среќата, а градовите Битола и Прилеп летово како да се натпреваруваат во вжештување на атмосферата со делење на добивки од игрите на среќа на Државна лотарија на Македонија. Неодамна во Прилеп беа ...

Повеќе »

„Глобално село“ со АИЕСЕК во Skopje City Mall

На 4ти август (петок), од 18 до 22 часот, Skopje City Mall заедно со AIESEC Скопје, организираат настан “Global Village”, чија цел е да ги зближи луѓето од различни земји и култури и да ги прослави различностите, мултикултурализмот и глобализмот. ...

Повеќе »

„Grawe Real Estate Group“ ја презеде сопственоста врз ХИПЕРИУМ Бизнис Центар во Скопје

Инвеститорот во недвижности “Grawe Real Estate Group“ во целост ја презеде сопственоста врз Хипериум Бизнис Центарот во Скопје. FORTON, како партнер на CUSHMAN&WAKEFIELD за Македонија, го водеше процесот на продажба, претставувајќи го продавачот, Centrice Real estate GmbH. До 14-ти јули ...

Повеќе »