Дневни архиви: 04/08/2017

Вљубени сме во есенската тексас колекција од MANGO

Популарните шпански моден бренд Манго ја претстави кампањата наменета на есенската тексас колекција за жени. Сите три стила на фармерки се застапени во клекцијата – од фармерки со висок струк до „скини“ модели, па не се сомневаме дека ќе бидат ...

Повеќе »

Што ни носи GUESS за постудените денови – есен 2017

За потребите на својата есенска кампања, американската популарна модна марка GUESS ја ангажираше прочуената авторка и музичарка Камила Кабело која позира заедно со Алекс Делисол. GUESS Jeans кампањата е снимена во Калифорнија, а новите модни парчиња дишат во препознатливиот стил на ...

Повеќе »

H&M ја претстави првата кампања за својот нов бренд Arket

Отворањето на првата продавница на својот нов бренд насловен Arket, модниот гигант H&M  го најави за 25 август. Првата продавница се наоѓа на Реџент стрит во Лондон. По тој повод H&M ја претстави и првата кампања за колекцијата од Arket. Arket е замислен ...

Повеќе »

„Parents Collection“ на CYBEX дизајнирана од Марсел Вандерс пристигна во продавниците КРШ

Брендот CYBEX кој претставува врв во иновативното производство на производи наменети за деца, со новата колекција наречена „Parents Collection“повторно ги воодушеви купувачите. Колекцијата содржи мебел за деца и колоритни додатоци, меѓу кои и висока столица за хранење на деца, која ...

Повеќе »

Елена Николовска & Social Hair Salon -магија преточена во убавина

Koe e чувството кога некој ќе Ви ја довери убавината ? Какво е чувството … Ух…се обидувам да се сетам пред точно 18 години, кога првпат станав дел од овој свет на убавина. Бев возбудена кога мојата мајсторка ми довери ...

Повеќе »