Дневни архиви: 05/08/2017

Шпагети пита – неверојатно добар вкус!

Шпагети-питата е лесна за подготовка и ефектна на поглед, а ќе ги освои сите љубители на тестенини. Намирници – 3 јајца, 2 филџана сос од домати, 1 кромид, 70 грама рикота сирење (или урда), 50 грама пармезан, 400 грама мелено ...

Повеќе »

Рестриктивна диета со 1.200 калории дневно за брзо слабеење

Рестриктивната диета беше многу популарна во текот на 90-те години, а сега е повторно опсесија меѓу славните, благодарение на најпознатата супервитка жена, Викторија Бекам. Во текот на диетата се внесуваат најмногу 1.200 калории дневно, а вака изгледа дневното мени. Појадок– чаша цеден ...

Повеќе »

Ta Ta Towel – Хит градник за девојките со големи гради

Градникот Ta Ta Towel за брзо време стана хит на социјалните мрежи. Станува збор за дизајн на Ерин Роберстон, која е всушност и основач на оваа марка која продава градници наменети за девојки кои имаат големи гради. Секој од овие градници има ...

Повеќе »

15 Last Minute: Нови костими за капење од H&M

Ако сеуште не си купивте костим за капење за ова лето, Х&М тукушто ја лансираше новата колекција на костими за капење која ги погодува сите вкусови. Од трендовски модели со морнарски конец до едноделни костими со една раменица, проверете во ...

Повеќе »

Avalon со Ohrid Calling обезбеди нова доза адренлин за вљубениците во добрата музика

  Дефинитивно, Македонија оваа лето е епицентар на најдобрата забава и музика во регионот.По еден месец чекање, љубителите на добрата музика и забава пред нов повик и предизвик. Повик за забава, за авантура, за непознато, за дополнителна доза адреналин. И ...

Повеќе »