Дневни архиви: 07/08/2017

Листа на желби: Кожена јакна со цветен принт од Ели Сааб

Иако е познат по вечерните тоалети дизајнирани за црвените ќилими, Ели Сааб секогаш знае да не изненади со фраерско модно парче одлично за кежуал комбинации. Оваа „бајкерска“ кожена јакна има цветен вез и дише во духот на романтичноста. Може да ...

Повеќе »

6 нови есенски изгледи од Х&М

Гледајќи го модниот водич на Х&М, есента ќе биде во знакот на „пижама“ стилот. Модната марка за постудените денови ни нуди кожени јакни, плисирани сукњи, фустани со полка точки и сандали во металик нијанси. Во рекламната кампања позира Чарли Фризер, ...

Повеќе »