Дневни архиви: 08/08/2017

Тренд на неделата: Комбинезон во сафари стил од MANGO

Потполно уживаме во летото со модните парчиња од MANGO, а овојпат се одлучуваме за нашиот фаворит – комбинезон во сафари стил со декоративни амблеми. Практично и модерно модно парче за освојување на урбаната џунгла. Достапен е во продажба во продавниците MANGO во ...

Повеќе »

5 бермуди од Зара кои се мерак за носење

Во летната колекција на Зара најдовме неколку чифта бермуди кои се супер за жешките денови. Од џинс-панталончиња со женствен висок струк (кои одлично одат со памучна маичка) до модели во ретро стил и лелеави – украсени со точки или цветен ...

Повеќе »

Лесно и превкусно -Пилешки срца во пикантен сос

За пријатен и лесен летен ручек, дегустирајте го специјалитетот Пилешки срца во пикантен сос. Брзо се подготвува, превкусен е, а ќе ве чини помалку од 250 денари. Потребни намирници – 250 грама свежи или замрзнати пилешки срца, 1 главица кромид, ...

Повеќе »

Што ни носи MASSIMO DUTTI за почетокот на есента

Новата колекција на модната марка MASSIMO DUTTI се состои од сестрани модни парчиња со класичен изглед. Акцентот е на неутралните бои, особено на црната и белата боја, а нијансите на темно-сина и темно-црвена се совршени за деловните модни комбинации. И со ...

Повеќе »

Поглед на новиот каталог на Икеа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Долгоочекуваниот каталог на Икеа ќе биде достапен во продажба до крајот на август, но првите фотографии веќе се појавија најавувајќи ја новата сезона на функционален дизајн на мебел. Темата за претстојната сезона е „Подготвени сме за промени“. Доколку сте и ...

Повеќе »

Прошетка со стил, Ирина Шаик и Бредли Купер: Поглед на бебе-носачот Cybex Yema (кај нас достапен во продажба во КРШ)

Славниот пар Ирина Шаик и Бредли Купер се фотографирани на прошетка со нивната ќеркичка Леа де Сејн, а гордиот татко ја носи ќеркичката во бебе-носачот од марката Cybex. Станува збор за моделот Cybex Yema Leather Black кој кај нас е достапен во ...

Повеќе »

PARFOIS есен-зима 17/18: ТАА – последната форма на себеизразување  

Кампањата на PARFOIS за есен-зима 17/18 ја најавува новата сезона преку концепт кој ја слави жената која се чувствува исполнето преку процес на себе откривање и која ужива во сопствената кожа. Оваа кампања се раѓа во околина исполнета со контрасти ...

Повеќе »