Дневни архиви: 22/08/2017

Со CELIO*: Нова ера на џинсот!

Фармерките се есенцијален дел од машката гардероба – лежерни, шик или пак во спортска варијанта . Дизајнирана за да ги задоволи потребите на купувачите, нивниот вкус и очекувања, новата колекција на фармерки од Celio* нуди голем број на модели и ...

Повеќе »

Побрзајте, остана уште еден ден од 70% попуст на Garage Sale

Уште само еден ден од шопинг треската Garage Sale во Рамстор Мол. Треба само да имате желба за да си одберете омилено парче облека, накит, козметика, бела техника, гаџети, поточно се она што вам ви се допаѓа а не сте ...

Повеќе »

УЛОВЕН МИЛИОН ОД ИНСТАНТ ЛОЗОТ „ЗЛАТНА РИПКА“  НА ДРЖАВНА ЛОТАРИЈА НА МАКЕДОНИЈА

Во просториите на Државна лотарија на Македонија пристигна уште еден милионер од инстант лозот Златна Рипка . По првиот милионер од првата серија на овој инстант лоз , кој пристигна од Крива Паланка , вториот милионер е од Скопје. Среќниот ...

Повеќе »

Карирано! Водечки тренд за сезоната пред нас

Подготвени сте за есенските трендови? Карираното предводи во есенските колекции на популарните модни марки, па почнете да размислувате за ново омилено парче во вашиот гардеробер. Карираните сакоа – совршени за деловните септемвриски денови – убаво се комбинираат со женствени карирани ...

Повеќе »

Изглед на денот: Амал Клуни во зелен фустан од Стела Мекартни

Амал Клуни совршено го носеше фустанот од летната колекција на Стела Мекартни. Завчера вечер, популарната двојка е фотографирана во друштво на пријателите во барот Харис во Чернобио, Италија. Амал повторно го покажа својот беспрекорен стил, облечена во зелен фустан од ...

Повеќе »

9 фустанчиња од MANGO поради кои едвај ја чекаме есента

Доколку веќе почнавте да го планирате вашиот есенски гардеробер, веруваме дека во него ќе дадете предност на едно од овие фустанчиња од есенската колекција на Манго. Следејќи ги трендовите, во есенската колекција на оваа популарна модна марка наоѓаме романтичен цветен ...

Повеќе »

Почна работилницата за визуелна нарација „Една слика, илјада зборови“

Во рамките на програмата на осмото издание на Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“ од 21 до 25 август во Даут-пашиниот амам ќе се одвива работилницата за визуелна нарација, што е лајт-мотив на годинашното издание на фестивалот, која првите два ...

Повеќе »