Адвокатката и пилатес-инструктор Јасна Лековска во фотосесија за Women‘secret

Секоја сезона women‘secret се стреми да ги исполни барањата и желбите на понежниот пол, притоа да им понуди нешто ново и тренди.

Jasna 9

Women‘secret е бренд кој прави да се чувствувате Привлечно, Удобно и Секси секојпат кога ги носите парчињата, без разлика дали се работи за долна облека, пижами или пак костими за капење.

jasna 4

Секоја жена се разликува по возраста, професијата, потребите, желбите, но секогаш има нешто што ги спојува, а сето тоа се содржи во women’secret.

jasna 3

Јасна Лековска – по професија адвокат, но по струка пилатес-инструктор и сопственик на студиото „Тринити“, е една од девојките кои го отсликуваат брендот.Самоуверена, ведра, фит, природна, инспиративна, се само дел од карактеристиките кои ја одликуваат и ја прават посебна.

jasna 5

Одржувањето во форма, грижењето за природниот изглед, промовирањето на здрава исхрана,вежбањето на умот и телото, се есенцијалните работи  кои се применуваат во секојдневието на Јасна, а истите се совпаѓаат со тоа што women‘secret сака да го пренесе.

jasna 6

Women’secret заедно со Јасна Лековска изработи водич, кој вклучува совети за тоа како да се чувствувате Привлечно, Удобно и Секси во текот на целата година!

jasna 2

За фотографија беа задолжени дуото Ани&Дими, а за шминка и фризура се погрижи Игор Марков. Водичот може да го пронајдете во продавницата на women’secret во Скопје Сити Мол, како и во студиото „Тринити“.

jasna 7

jasna_1

jasna_1a

jasna 8

x

Check Also

Колекција на машки маици од домашниот бренд Friday

Новата колекција на маици наменета за мажи, прикажана на урбан едиторијал низ ...