5 модни блогови кои треба да ги следите во 2016 година

Интернетот е преполн со модни блогови, но некои од нив навистина заслужуваат посебно внимание.

Овие 5 блогови се наши фаворити.

За супермодерни девојки и жени

Ќе добиете два во еден доза на мода и фитнес заедно. 37 годишната Кирзадја Родригез има фантастичен блог кој ни нуди решенија за супер модерни фризури, модни изгледи и фитнес совети. Проверете го нејзиниот блог – ТУКА.

Кирзајда

Кирзајда

За девојки со облини

Танеша Авашти е една од најпопуларните плус-сајз модни блогерки. На нејзиниот наградуван блог Girl With Curves, искусната писателка ни сервира модни инспираии, совети за стилот и шминката.

Танеша

Танеша

 За софистицирани 

THEFASHIONGUITAR е виртуелен моден дневник на германската блогерка Шарлот Гроенвелд ван Харен. Таа живее во Њујорк, мајка е на две деца, и професионално се занимава со својот блог кој има многу следбении.

Шарлот

Шарлот

За минималисти

Ако го сакате минимализмот, ако ги сакате црната, белата и сивата боја, тогаш совршен блог за вас е Harper and Harley. Познатата уредничка на блогот Сара Доналдсон е соработничка на дузина прочуени модни марки, од Гучи до Најк и Сваровки, како и на списанието Харперс Базар.

Сара

Сара

За млади 

Младешка мода ќе најдете на блогот The Chronicles of Her предводен од 20 годишната Кармен Хамилтон. Таа е соработничка на Вог Австралија.

Кармен

Кармен

x

Check Also

Играниот филм „Ефектот на среќа“ имаше успешна проекција за странски дистрибутери на Канскиот фестивал

Играниот филм „Ефектот на среќа“ во режија на Борјан Зафировски денес имаше ...