7 свечени фустанчиња од популарните „хај-стрит“ брендови

За новогодишните денови одберете тесен фустан со мини или миди должина во празнични нијанси – светкави или сребрени, во нежна шампањ боја или нежна розова, и секако, во свечена црна боја.

Ги комбинираме со големи марами, сакоа со кратка должина, па дури и со кожени јакни.

Какви „слип“ фустанчиња ни нудат популарните „хај-стрит“ модни марки, инспирирајте се од нашиот топ 7 избор.

mango

mango

zara

zara

zara

zara

pull and bear

pull and bear

mango

mango

H&M

H&M

bershka

bershka

 

x

Check Also

A SUMMER STORY: Нова колекција од MANGO

Сите летни приказни треба да започнуваат вака: Морски брег, природа… Замислете се ...