9 комбинации како носиме џемпер за празнични пригоди

Шарениот џемпер со зимски или новогодишни мотиви е толку популарен што најпосле, годинава, никој не може да ви замери за стилот што на празничната прослава сте дошле облечени токму во него.

fotka 8

Новогодишната забавна модна приказна може да ја дополните со црвена капа, со џинс и UGG чизми, поеднакво како и со високи елегантни чизми и струкирано палтенце.

fotka 7

Не останавме рамнодушни пред овие 9 изгледи кои не инспирираат во празничните денови пред нас дури и малиот црн фустан да го замениме со џемперче.

 

x

Check Also

Егзотични и женствени модни парчиња со попусти до 50 отсто во INSPIRED BY

Во непосредна близина на средното уметничко училиште, на улица Златко Шанјдер број ...