Ајфон 7 – елегантен, водоотпорен и отпорен на прашина

Завчера беа претставени  iPhone 7 и iPhone 7 Plus. Наместо класични слушалки Епл со новиот дизајн понуди две опции – една при која слушалките се приклучуваат на полначот за батерија, а втората е безжична варијанта наречена AirPods.

ajfon-1

Освен вообичаените бои на ова паметно телефонче, сега се достапни уште две бои – црна и уште поцрна наречена џет блек.

ajfon-2

Новиот Ајфон е отпорен на прашина и водоотпорен. Камерата на задниот дел има 12 мегапиксели, а предната слефи-камера има 7 мегапиксели, додека iPhone 7 Plus има двојна камера со напредно зумирање за суперквалитетни фотографирања.

ajfon-3

 

x

Check Also

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија започна со градење капацитети за раст на е-трговијата   

Изминатите два дена беа целосно посветени на содржините од Дигиталниот самит, но ...