Авторски архиви: mmadmin

Фитнес калкулатори: Пресметајте ја вашата идеална телесна тежина

Еве три калкулатори кои меѓу другото ќе ви помогнат да ги одредите вашите диети. BMI – да видите дали вашата тежина е соодветна на вашата висина BMR– ќе ви покаже колку калори дневно се потребни на вашиот организам во мирување ...

Повеќе »

[ВИДЕО] Лили Олдриџ за Спортс Илустрејтид

Фотосесија на ангелот на Викторијас Сикрит, Лили Олдриџ, за Спортс Илустрејтид Свимсјут 2016. Уживајте во видеото, коментар не е потребен. Снимањето се одржа на карибските острови Туркс и Кеикос. Островите се британска прекуморска територија и се наоѓаат на исток од Куба, ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Чевли Bata

Ние го одбравме моделот, одберете си ја бојата. Совршени за Петтата сезона, преминот меѓу летото и есента кога никогаш не сме на „чисто“ со времето. Но, со себе сме „на чисто“: Ги сакаме овие чевли Bata со елегантен дизајн и ...

Повеќе »

5 начини како да престанете да купувате работи кои не ви требаат

Честопати се случува да купиме нешто што подоцна воопшто нема да ни треба. Заведени од моментот на шопингот, од еуфоричноста да потрошиме некој денар, од изгледот во излогот на тоа толку посакувано модно парче, ќе платиме за нешто што ќе ...

Повеќе »

Улична мода: 15 нови инспиративни изгледи од њујоршкиот асфалт

Улична мода: 15 нови инспиративни изгледи од њујоршкиот асфалт – MакMода Њујоршиот асфалт и понатаму останува вжештен од креативните стилски изгледи на гостите на еден од најважните модни настани во годината – Модната недела. Њујорчанки ја покажаа својата креативност во ...

Повеќе »

Изглед на денот: Кејт Аптон на Модната недела Њујорк

23-годишниот модел ги покажа своите облини одбирајќи црна комбинација на сукња и кошула. На вечерната забава организирана од уредничката на францускиот Вог за време на Модната недела во Њујорк, миленичката на Спортс Илустрејтид пристигна облечена во тесна црна сукња и ...

Повеќе »

REPLAY машка колекција есен/зима 2015-16

Што им нуди Replay на мажите за наредната сезона есен/зима? Класичните Replay машки кошули од оксфорд ткаенини и ситна плетка  добиваат нов изглед со макси графички принтови со интересни дизајни.  Подеднакво свежи се и дворедните волнени капути на запетлување кои ќе направат ...

Повеќе »

REPLAY женска колекција есен/зима 2015-16

Новата колекција есен/зима 2015-16 одбележува нов почеток како што Replay еволуира органски и кохерентно, стремејќи се кон посвеж, избалансиран имиџ, но сепак останува доследен на принципите на брендот. Следната зима девојките ќе се одлучат за „скини“ или boyfriend џинс, изминатата ...

Повеќе »

MANGO трендови есен/зима 2015

Како и секоја сезона, MANGO колекцијата истакнува различни трендови. Боемскиот стил е вклучен и во оваа есен. Овој макро-тренд се преосмислува неколку пати во последните сезони и повторно се одбележува со долгите макси фустани. Колекцијата нуди голем избор на пелерини, ...

Повеќе »

Зошто топ моделот Кара Делевињ заминува од модните писти

Зошто еден фантастично успешен топ модел како Кара Делевињ би се откажал од она за што сонуваат 90% од девојките? Според се, заради тоа што сака да го следи својот сон, да го работи тоа што сака и да ужива ...

Повеќе »