Авторски архиви: Jasmin K

Назад во училиште со позитивните пораки од OKAIDI

Францускиот бренд за деца Оkaidi го прославува почетокот на училиштето со пораки за позитивни мисли и чувства, добро расположение, меѓусебно помагање, толеранција и оптимизам. Овие пораки, испреплетени со симболични елементи кои асоцираат на почетокот на училишната година се пресликани во ...

Повеќе »

Топ 5 кошули од есенската колекција на MASSIMO DUTTI

Им се враќаме на работните обврски и на канцеларијата, па деловниот изглед ни е приоритетен на листата на шопинг уште пред да започне есента. На наше задоволство Massimo Dutti ни носи нови модерни изгледи кои не освоија од „прва“. Од ...

Повеќе »

Guess Jeans колекција есен 2017

Популарната пејачка Камила Кабело блеска во новата рекламна кампања на Guess Jeans на која се претставува есенската тексас колекција. Кубанско-американската убавица се придружи на прочуената листа на „Guess девојки“ која ги вклучува и Џиџи Хадид, Клаудија Шифер и Ен Никол Смит. ...

Повеќе »

Со CELIO*: Нова ера на џинсот!

Фармерките се есенцијален дел од машката гардероба – лежерни, шик или пак во спортска варијанта . Дизајнирана за да ги задоволи потребите на купувачите, нивниот вкус и очекувања, новата колекција на фармерки од Celio* нуди голем број на модели и ...

Повеќе »

Побрзајте, остана уште еден ден од 70% попуст на Garage Sale

Уште само еден ден од шопинг треската Garage Sale во Рамстор Мол. Треба само да имате желба за да си одберете омилено парче облека, накит, козметика, бела техника, гаџети, поточно се она што вам ви се допаѓа а не сте ...

Повеќе »

УЛОВЕН МИЛИОН ОД ИНСТАНТ ЛОЗОТ „ЗЛАТНА РИПКА“  НА ДРЖАВНА ЛОТАРИЈА НА МАКЕДОНИЈА

Во просториите на Државна лотарија на Македонија пристигна уште еден милионер од инстант лозот Златна Рипка . По првиот милионер од првата серија на овој инстант лоз , кој пристигна од Крива Паланка , вториот милионер е од Скопје. Среќниот ...

Повеќе »

Карирано! Водечки тренд за сезоната пред нас

Подготвени сте за есенските трендови? Карираното предводи во есенските колекции на популарните модни марки, па почнете да размислувате за ново омилено парче во вашиот гардеробер. Карираните сакоа – совршени за деловните септемвриски денови – убаво се комбинираат со женствени карирани ...

Повеќе »

Изглед на денот: Амал Клуни во зелен фустан од Стела Мекартни

Амал Клуни совршено го носеше фустанот од летната колекција на Стела Мекартни. Завчера вечер, популарната двојка е фотографирана во друштво на пријателите во барот Харис во Чернобио, Италија. Амал повторно го покажа својот беспрекорен стил, облечена во зелен фустан од ...

Повеќе »

9 фустанчиња од MANGO поради кои едвај ја чекаме есента

Доколку веќе почнавте да го планирате вашиот есенски гардеробер, веруваме дека во него ќе дадете предност на едно од овие фустанчиња од есенската колекција на Манго. Следејќи ги трендовите, во есенската колекција на оваа популарна модна марка наоѓаме романтичен цветен ...

Повеќе »

Почна работилницата за визуелна нарација „Една слика, илјада зборови“

Во рамките на програмата на осмото издание на Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“ од 21 до 25 август во Даут-пашиниот амам ќе се одвива работилницата за визуелна нарација, што е лајт-мотив на годинашното издание на фестивалот, која првите два ...

Повеќе »