Авторски архиви: Jasmin K

Во продавниците Carter`s започна попустот од 30 отсто на летната колекција

Модни парчиња и додатоци од колекцијата лето 2017 на Carter`s сега може да купите со попуст од 30%. Искористете ја паметната можност за шопинг и дотерајте ги најмилите по последен тренд. Се гледаме во Carter`s – Скопје Сити мол, Капитол мол, Веро ...

Повеќе »

Копирајте го модниот изглед на Шарлиз Терон

Модниот избор на Шарлиз Терон за дневна прошетка во топлиот ден беше – тексас кошула со карнерче, секси мини сукња и чизмички со висина до глуждовите на умерено висока потпетица. И навистина изгледа прекрасно! Модната комбинација ја истакнува грацилната, витка ...

Повеќе »

5 модни парчиња од Зара кои едвај ги чекаме оваа есен

Иако летото е сеуште во полн ек, полиците на продавниците полека се полнат со есенска гардероба. И иако имаме уште време за да уживкаме во убавините на плажите, летните дружења и прошетки, облечени во лесна облека, доаѓа време да погледнеме ...

Повеќе »

Сламени торбички од ИКЕА по кои сите „споулавеа“

Сламените чантички од Икеа на вистински пат се да станат ѕвезди на летото, судејќи според фотографиите на Инстаграм и другите социјални мрежи. Модните познавачи веќе се снабдија не со една туку со неколку торбички, цената им е супер, а изгледот ...

Повеќе »

Нови модни изгледи од H&M за првите есенски денови

Кога станува збор за лежерните излегувања, секогаш внимаваме да облечеме нешто во што се чувствуваме комфортно. А такви модни парчиња лесно ќе најдете во продавниците на H&M. Новиот тренд водич на H&M е насловен Everyday Living, а шведкста модна марка ...

Повеќе »

Massimo Dutti ни отвора нови модни хоризонти со есенската колекција

Шпанската модна марка Massimo Dutti претстави дел од кампањата за колекцијата есен/зима 2017. Кампањата е снимена во Шкотска од фотографот Џош Олинс, а во неа позираат моделите Џули Хуманс, Мекена Хелам и Викторија Шонс. Насловена „New Horizons“, оваа модна авантура се ...

Повеќе »

Пробајте ја најбараната диета за 2017 година – Дава супер резултати!

Во текот на летото многумина се во потрага за брзи диети со кои за краток рок ќе загубат повеќе килограми. Но од низата на диети, најуспешна и најбарана за оваа година е диетата осмислена од Џенерал Моторс. Овој режим на ...

Повеќе »

Сатенските папучки од Зара се супер за ова лето

Се изнагледавме најразлични модели на папучки оваа сезона, но сатенските папучки од Зара некако ни се посебно при срце. Слични се на хит папучките со потпис од Прада, а ваков сличен модел видовме и во колекцијата на модната куќа Роу ...

Повеќе »

Романтични, секси, женствени – Новите венчаници од Каролина Херера

На средина меѓу традиционалното и модерното, новата колекција на венчални фустани од Каролина Херера за пролет 2018 година ни носи женствен, секси и многу романтичен дух. Пандалките на ракавите и необичните ракави се симбол на колекцијата. Креациите со макси должина ...

Повеќе »

5 намирници кои имаат пократок рок отколку што мислите

Познат ни е рокот на траење на конзервираните производи како и на сувомеснатите артикли, но некои намирници кои мислиме дека можат лесно да потрајат во фрижидер, брзо се упропастуваат и имаат или исклучително краток рок на траење или пак, го ...

Повеќе »