Авторски архиви: Jasmin K

Германија целосно го забрани крзното

Во Германија се затвораат сите фирми што произведуваат крзно. По масовните протести и петиции кои пристигнуваа од организацијата за заштита на правата на животните, ПЕТА, во Германија вистинското крзно се забрани. Законот тукушто стапи на сила, а сите фирми што ...

Повеќе »

Со IKEA готвењето е многу поедноставно

Популарната марка Икеа лансираше кампања насловена IKEA: Cook This Paper, и на сите неискусни готвачи им покажа колку всушност готвењето е лесно. За целта на кампањата отпечатени се серија фантастични постери кои не водат кон различни постапки на приготвување на храна. ...

Повеќе »

Сетови и фустанчиња од Carter`s за свечени пригоди

Летни сетови и фустанчиња од  Carter`s дизајнирани за посебни моменти, за дотерување за денот кој го славиме – роденденот, за празници, за разни важни настани за нашите дечиња. За девојченцата – преубави фустанчиња со тантела или со полка точки и ...

Повеќе »

15 модели на летни сандалчиња од BATA кои ги обожаваме

Шик и удобно лето ни нуди омилената модна марка за обувки „Бата“ со трендовските модели кои се лесни за носење и комбинирање. Во широката понуда на сандали за летната сезона наоѓаме убави модели со ресички, пом-пони, светки и камчиња, на потпетица ...

Повеќе »

Филмови под ведро небо секоја сабота во Градскиот парк

Од 17 јуни до 5 август долгите скопски летни ноќи, секоја сабота, ќе можете да ги поминете во Градскиот парк кај Школка, каде Сава осигурување организира кино проекции под ведро небо. Настаните се закажани за 20 часот, а кино проекциите ...

Повеќе »

Започна пријавувањето за доделување стипендии од Еуролинк за студентите од Правниот факултет „Јустинијан Први“

Еуролинк осигурување во рамките на платформата за Корпоративна општествена одговорност „Еуролинк – вашата врска со вистинските вредности“ четврта година по ред распишува конкурс за доделување 35 Еуролинк стипендии за 25 студенти  додипломци и 10 стипендии за  суденти на постдипломски студии, ...

Повеќе »

Ева Херцигова се врати на модната сцена преку кампањата на Кавали

44 годишниот топ модел Ева Херцигова се врати на модната сцена преку новата кампања на Роберто Кавали за колекцијата есен/зима 2017. Ѕвездата на модниот свет од 90-те години е главно лице во новата кампања на италијанската луксузна марка Кавали. Во ...

Повеќе »

Отворањето на новата продавница на M∙A∙C ги наполни ходниците во Skopje City Mall

  Денес во Skopje City Mall започна со работа новата продавница од светски познатиот бренд за професионална шминка и козметички производи, M∙A∙C. Долги редици на посетители чекаа за прв пат да се отворат вратите и да купат некој од нивните ...

Повеќе »

Скопје ќе танцува на плажа на годинешниот фестивал „Sound of Green“

Пред официјалниот старт на летото Пакомак и Password Production најaвуваат одлични музички настапи на 17 јуни сабота, во „Бла Бла Клуб“ кај Градската плажа – Парк, кои ќе се оддржат во рамките на фестивалот „Sound of Green“. Настанот е закажан за ...

Повеќе »