Авторски архиви: Jasmin K

5 најголеми модни трендови за пролет/лето 2017

Од низата на модни трендови кои се форсираат за потоплите денови, 5 ќе доминираат на гратските улици. Подгответе се за сезоната пролет 2017. Риги И годинава ригите се насекаде, во фокусот на пролетните колекции на луксузните модни марки, но и ...

Повеќе »

Дизајнерите кои ја одбиле Меланија Трамп да ја облечат за инаугурацијата

Веќе е познато, после бројните шпекулации што ќе носи Меланија Трамп на инаугурацијата на американскиот претседател, таа се појави во костум – креација на Ралф Лорен. Дали тоа значи дека Лорен е симпатизер и поддржувач на Трамп? Повеќето од прочуените ...

Повеќе »

5 модели на џемпер со карнери достапен во продавниците на „хај стрит“ брендовите

Џемперчињата со карнерчиња се појавија во колекциите за сезоната есен/зима 2016/2017 и брзо станаа трендовско модно парче. Но, чекајте, зимата сеуште трае, а сезонските попусти се во тек, па доколку сте го пропуштиле ова симпатично џемперче, време е да го ...

Повеќе »

Топ моделите Тејлор Хил и Роми Стрејд се џетсетерки во новата кампања на Мајкл Корс

Топ моделите Тејлор Хил и Роми Стрејд, во придружба на бела пудла, го покажуваат животот на „висока нога“ рекламирајќи ја новата колекција  на Мајкл Корс за сезоната пролет/лето 2017. Кампањата е фотографирана од прочуениот Марио Тестино, а инспирирана од папараци ...

Повеќе »

5 перфектно скроени изгледи од Армани

Како и секогаш, пролетната колекција на Армани е многу елегантна и препознатлива по совршениот крој. Во новиот каталог од оваа луксузна модна марка претставени се Армани трендовите за пролет 2017, а фокусот е ставен на костумите, кожените јакни и панталоните ...

Повеќе »

Превкусни плескавици од карфиол и сирење

Доколку преферирате вкусен и здрав ручек, дегустирајте ги плескавиците од карфиол. Комбинацијата со сирење е исклучително добра зашто се употребуваат два вида на сирење – пекорино и моцарела. Намирници – 1 карфиол (од околу 400 грама), 1 помал кромид, 2-3 ...

Повеќе »

Лутите пиперки ги „топат“ килограмите: Колку ни се потребни дневно?

Сите оние кои имаат проблем со килограмите, можат да најдат помош во лутите пиперчиња кои не само што го контролираат гладот туку и го забрзуваат слабеењето. Редовното конзумирање на лути пиперки помага во полесно разградување на масните наслаги. Новите истражувања ...

Повеќе »

12 модни парчиња за пролет со трендот везени цветови

Еден од најголемите пролетни трендови се везените цветови како апликација на кошулите, фармерките, џемперите, јакните, фустаните, панталончињата…Овој тренд доминира и кај луксузните модни марки, како и во колекциите на популарните „хај стрит“ брендови наменети за потоплите денови. Ваквите флорални апликации ...

Повеќе »

Топ 5 намирници кои ги чистат белите дробови од никотин

Научниците ја објавија листата на намирници кои ги чистат белите дробови од никотин, и воопшто од штетните материи кои ги содржи цигарата. Од тие намирници ги издвојуваат најделотворните 5. Кромид Најделотворна намирница за прочистување на белите дробови. Подеднакво дејство има ...

Повеќе »

Диви во срцето: Пролетна колекција на H&M инспирирана од стилот на 80-те

Пролетната колекција на H&M е инспирирана од стилот на 80-те години. Новиот тренд водич од оваа популарна модна куќа е насловен „Wild at Heart“. Во фокусот се цветните принтови, романтилчните карнери и панталоните со висок струк. И не заборавајте на модните ...

Повеќе »