Авторски архиви: Jasmin K

Модниот избор на Иванка и Тифани Трамп на инаугурацијата

Двете ќерки на Доналд Трамп за важниот ден одбраа бели комбинации. Иванка Трамп, ќерката на американскиот претседател, не одбра класичен изглед за вчерашниот настан – инаугурацијата на таткаси. Нејзиниот избор беше долго бело палто во комбинација со тесни бели панталони, ...

Повеќе »

22 модели на чевли од Кристијан Лубутен за пролет/лето 2017

Прочуениот француски дизајнер на чевли Кристијан Лубутен ја претстави комлетната летна колекција на чевли која содржи дури 45 модели. Речиси сите модели се појавуваат во неколку бои, меѓу кои доминираат белата боја, нијансите на кожа, црвената, црната, розовата и светло ...

Повеќе »

Меланија Трамп форсира стил сличен на оној на Џеки Кенеди

Бојата на фустанот – сина, кусо палтенце, ракавици, недостасуваше само уште шапка, Меланија Трамп на инаугурацијата на Доналд Трамп потсетуваше на Џеки Кенеди ( Џеки носеше син фустан и кусо палто во иста сина нијанса на инаугурацијата во 1961 година). ...

Повеќе »

Изглед на денот: Црниот фустанот на Џенифер Лопез на 2017 People’s Choice Awards

Веќе видено и докажано, Џенифер Лопез е често ѕвезда на црвениот тепих, а тоа се случи и овојпат на People’s Choice Awards. Лопез носеше драматичен црн сирена фустан со долги ракави, со скапоцени камчиња на предниот дел кои личеа на дождовни ...

Повеќе »

Меланија Трамп го покажа првиот моден избор на прва дама

Денес Меланија Трамп ќе го преземе местото на Мишел Обама за прва дама на САД. За серијата на вчерашните дневни настани госпоѓа Трамп одбра по мерка направено црно палто од Норисол Ферари. Подоцна, вчеравечер, на свечената вечера носеше златен, тесен ...

Повеќе »

Модните изгледи на People’s Choice Awards

Најразлични модни изгледи продефилираа на црвениот тепих на People’s Choice Awards. За разлика од ноќта на Оскарите и Златните глобуси, на овој настан видовме многу посмирени и спонтани модни решенија, од класични мали црни фустани до металик-модели во диско стил, од ...

Повеќе »

Невестинска модна вечер, пролет/лето 2017 во Скопје Мериот хотел

„Скопје Мериот хотел“ ќе биде вистинското место за вистинските невести на 12 февруари кадешто по петти пат ќе се одржи „The Bridal Fashion Night“ со почеток во 19:30 часот. Настанот кој веќе традиционално го организира тимот на Моден викенд Скопје ...

Повеќе »

Започнаа последните зимски попусти во Скопје Сити мол

  Од 20 јануари до 3 февруари посетителите на Skopje City Mall ќе можат да купуваат по есктремно ниски, замрзнати цени. По празничните акции и промоции, закупците во нашиот најголем трговски центар ќе ги понудат нивните зимски колекции со последните ...

Повеќе »

Што ни носи Springfield за пролет 2017

Младешка колекција со кежуал дух инспирирана од модните стилови на 80-те години, ни носи Springfield за сезоната пролет 2017. Фокусот е ставен на три бои – црвена, сина и зелена, додека целата колекција „дише“ во ретро шик изглед. Хит модни ...

Повеќе »

Топ 10 најпосакувани веренички прстени во 2016 година

Меѓу најбараните веренички прстени за 2016 година од луксузните модни марки, се прстените од Тифани, Булгари, Картие, Дамиани, Салвини, но и моделот на прстен со две рози од Долче и Габана. Сакате да дознаете кои модели на прстени биле најпосакувани ...

Повеќе »