Авторски архиви: Jasmin K

Попусти од 30 отсто во Original Marines

Од вчера (23.06) започнаа попустите во брендираната продавница за детска облека и додатоци Original Marines лоцирана во Скопје Сити мол. Попустите се од 30 отсто и важат за колекциите пролет/лето. Дотерајте ги вашите дечиња по најнов тренд и по многу поволни ...

Повеќе »

Ајде на летен паметен шопинг: Попустите во Carter`s започнаа!

Искусните купувачи не би ја пропуштиле оваа шанса, па немојте ни вие. Омилената марка за бебешка и детска облека и додатоци Carter`s веќе ги започна попустите кои се движат од 10 до 50 отсто. Се гледаме во Carter`s – Скопје Сити мол, Капитол мол, ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Комбинезон од Springfield

Преубав комбинезон од Springfield со риги и без ракави идеален за топлите денови. Толку е доволен сам по себе кога го носиме, што нема никаква потреба да се „китиме“ со други впечатливи модни додатоци.  Умерено-отвореното деколте ја нагласува нашата женственост. Со ...

Повеќе »

Гости сте на летна свадба? Х&М има моден одговор за вас

Новата колекција на Х&М е наменета за сите оние кои планираат да одат на свадба како гости. Во едиторијалот насловен Before Sunset, H&M претставува лесни и лелеави фустани со различни должини и модели, а при тоа особено се слатки оние со ...

Повеќе »

Современа комуникација во воздушниот сообраќај

Со сигурен, модерен и ефикасен систем за комуникација до поголема безбедност Контролорите во контрола на летање имаат витална улога во безбедноста на воздушниот сообраќај, но клучен фактор кој придонесува за поголема сигурност во нивната секојдневна работа е системот за гласовна ...

Повеќе »

Давор Кешќец: Не се плашам од тоа што сум!

Студент на факултетот за ликовни уметности, со веќе изграден стил за создавање на визуелни екстази, снимен во своето ателје, на свој начин, со свои искрени зборови раскажува за себе и она што го прави. Го интересираат графити и стенсили, сака ...

Повеќе »

Женствена колекција на чевли на Ријана и Маноло Бланик

‘So Stoned’ е името на новата колекција на чевли која произлезе од третата последователна соработка на пејачката Ријана и познатиот дизајнер на чевли Маноло Бланик. Колекцијата содржи четири модели на чевли – луксузни влечки, високи римјанки и отворени сандали со ...

Повеќе »

На „пет минути“ пред годишен одмор: Како да изгледате послаби во костим за капење

Пет минути“пред поаѓање на годишен одмор и немате време за никаква диета, како да изгледат повитки во бикини. Фит советникот Кендис Драпер ги советува девојките кои купуваат бикини како да изгледаат повитки во нив. Таа вели дека главно прашање на ...

Повеќе »

3 омилени комбинезонки од омилените модни марки

Најубав избор на кратки и долги комбинезонки за ова лето има во Манго, додека најелегантни комбинезонки најдовме во women secret. Доколку и вие сте вљубени во ова најпрактично и женствено парче облека за жешките денови во кое за миг сме дотерани, ...

Повеќе »

Препознајте го карактерот на мажот според гаќите за капење

И мажите имаат свој омилен стил на облекување на плажа. Едни носат само боксерки, други бермуди, трети старомодни слип гаќички… Едно истражување направено меѓу продавачите на костими за капење покажува дека гаќите лесно го откриваат карактерот на оној што ги ...

Повеќе »