Авторски архиви: Jasmin K

Богат избор на патики и гардероба во новата колекција на Original Marines

Во брендираната продавница Original Marines во Скопје Сити мол пристигна новата пролетна колекција која ни носи голем избор на патики за девојчиња и момчиња, како и убава гардероба. Морнарските маички и дуксерки за момчињата се трендовски хит, но тука се и ...

Повеќе »

Моден хороскоп: Каков стил избира вашиот знак

Кој ја сака елеганцијата, кој слепо ги следи трендовите, а кој е крајно иновативен…Веројатно, има нешто и до ѕвездите. ОВЕН Жената Овен сака спорт, брзо возење и машки професии. Овој темперамент вклучува и одреден стил на облекување – удобен и ...

Повеќе »

5 елегантни кошули за пролетно дотерување

Непогрешлива елегантна комбинација е кога ќе споиме убава кошула со класична црна сукња или женствени панталони со висок струк. Сезонава, кошулите се нежни, со одбрани додатоци како карнерчиња, а боите се живи и весели, од силна црвена до бебешка сина. ...

Повеќе »

7 фраерски кожени јакни од Bershka

Кожените јакни се присутни во пролетните колекции на хај-стрит брендовите, а веќе пишувавме за преубавите кожени јакни од новата колекција на Манго (ТУКА). Продолжуваме понатаму со потрагата по добра кожена јакна. Погледнете ги 7-те фаворити од Бершка.

Повеќе »

Мрежести чорапи со панделка (модел од Calzedonia)

Мрежестите чорапи се вратија во мода, но сега тие се носат со тексас и со патики. Италијанската марка Calzedonia лансираше модел на мрежасти чорапи со панделка, кои преку ноќ станаа хит на социјалните мрежи. Како да не ги обожаваме!

Повеќе »

3 слатки парчиња од Зара што со задоволство ќе ги носиме оваа пролет

Женствените модели со „спуштени раменици“ се неизбежни за пролет/лето 2017. Присутни се во колекциите на популарните модни марки, како и кај луксузните брендови, а во Зара најдовме две преслатки такви парчиња – мини фустанче со откриени раменици и бела блузичка. ...

Повеќе »

Топ 3 најдобри коктели за слабеење и фит форма

Додајте ги овие три вида на смути во вашиот диетен план за слабеење за полесно да ја постигнете целта. Најдобро е да конузмирате по една чаша наутро или за меѓуоброк во текот на денот. И трите видови на смути даваат ...

Повеќе »

Екстравагантна колекција на очила за сонце од Долче Габана

Ако сте во потрага по нови женствени очила за сонце, не ја пропуштајте пролетната понуда на Долче и Габана. Колекцијата е насловена Тропико Италијано, а содржи екстравагантни и предимензионирани модели, препознатливи по нежните бои, драгите камчиња и бројните детаљи. „Мамбо“ ...

Повеќе »

11 модели: Најубавите кожени јакни ги најдовме во Mango

Во пролетната колекција Манго нуди широка понуда на кожени јакни за сите вкусови. Од класични црни „мото“ модели до јакнички во пастелни тонови и во силни бои, а особено е сладок моделот со апликации од цветови. Па ако сте за ...

Повеќе »

Преслатки боди-сетови во новата колекција на Carter`s

Дизајнирани од квалитетни материјали, со прекрасен дизајн, боди сетовите се достапни во продажба во  Carter`s.   Во широката понуда ќе најдете преслатки модели и за момченца и за девојчиња. Лесно се облекуваат и слекуваат, комотни се за играње и спиење, ...

Повеќе »