Авторски архиви: Jasmin K

Модни парчиња од Зара инспирирани од Кина

Exotic Allure е новата колекција од Зара која е инспирирана од Кина. Акцентот е на цветните кимона, но цветниот принт воопшто доминира и на другите модни парчиња. Модните додатоци се исто така на тема флора и фауна, а посебно се ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Летни комбинезонки од women’secret

Нашето најомилено модно парче за потоплите денови – комбинезонките – веќе се достапни во продажба во women’secret (брендираната продавница се наоѓа во Скопје Сити мол). За тренд на неделата, кој секако ќе потрае до крајот на летото, ги одбираме трендовските ...

Повеќе »

Hike & Ride-Пелагонија создадена за авантура

  Кога се работи за Пелагонија, помислата на луѓето и стварноста често се разидуваат. Суштината на Пелагонија се многу бои, мириси, вкусови и најважно од се, многу приказни. Приказни кои содржат традиција, чиста природа, култура, забава. Една од нив се ...

Повеќе »

Готвачите на ГАСТРОМАК се „позлатија“ на натпреварот во Измир

Тимот на Македонската Асоцијација на Готвачи и Шефови – ГастроМак Македонија, освои три златни медали на годинешниот Прв интернационален гастрономски натпревар во Измир, Турција, кој што се одржа од 06 до 08 мај, 2017 година. Тимот на готвачи на ГастроМак ...

Повеќе »

Комбинезони со цветен принт – омилено модно парче за пролет/лето 2017

Комбинезонките и оваа сезона остануваат во мода, а и никогаш претходно не биле толку романтични. Доколку сеуште не сте си набавиле вакво модно парче со цветен принт, проверете ја понудата во колекциите на популарните модни марки. Ова се нашите топ ...

Повеќе »

Њујоршки дизајнер на цвеќе кантите за отпадоци ги трансформираше во гигантски вазни

Дизајнерот на цвеќе од Њујорк, Луис Милер, ги трансформираше кантите за отпадоци во гигантски декоративни вазни. „Да се подари цвеќе на Њујорк е едноставна идеја за којашто размислував веќе неколку години“, објаснува сопственикот на „Луис Милер Дизајн“. – „Јас сум ...

Повеќе »

Fashion month во Skopje City Mall за сите љубители на модата

За сите љубители на модата и модните трендови Skopje City Mall организира кампања “Fashion month”, која ќе трае до 4-ти јуни. Во периодот кој следи секоја недела ќе биде посветена на различни групи на производи каде ќе биде презентирана понудата ...

Повеќе »

Холандскиот диџеј Jooris Voorn денес настапува во Епицентар

Jooris Voorn со својот настап денес, 11 мај, во клубот Епицентар е како природно потсетување дека квалитетот е единствена референца која е важна за да се отворат вратите на DJ кабината. Joris Voorn е глобално почитуван DJ и продуцент, кој ...

Повеќе »

Бродски чевли – Timberland класика во модерен облик

  Еден од најрафинираните модели на Timberland– бродските чевли стануваат синоним за класичен дизајн со врвен квалитет. Овој модел чевли ги сплотува функционалноста, безвременоста и софистицираноста во обувки кои лесно се носат и комбинираат. За пролет/лето 2017 класиката е дополнета ...

Повеќе »

Алкохолот (незабележително) ве дебелее? И тоа како!

Ако сте на диета не смеете да го потценувате ефектот што го има алкохолот на килограмите. На пример, едно мало пивце има ист број на калории колку и три чоколадни ролатчиња. Светскиот фонд за истражување на канцер тврди дека заборавањето на калориите ...

Повеќе »