Авторски архиви: Jasmin K

Тренд есен/зима 2014/2015: Металик чанти

Оваа сезона ќе остане веројатно запаметена по многу впечатливите чанти. Колку што дизајнерите сакале со детали да ја истакнат формата, толку тие успеале тоа да го направат и со боите. Оваа сезона веројатно ќе остане запаметена по многу повпечатливи чанти. Особено ...

Повеќе »

Кога скалите се уметност…

Како да се искачите на вториот кат со многу стил. Освен естетскиот момент, едно од најважните нешта во дизајнот на скалилата е до максимум да се искористи просторот. Од овие исклучителни примери на скали може да се инспирирате и да ...

Повеќе »

50 години „Доув“ преку убавината на 50 жени на различна возраст

За да ја прослави 50-годишнината од постоењето, козметичката марка „Доув“ (Dove) лансираше фантастична рекламна кампања со која ја претставува убавината на жената на било која и да е возраст. Во видеото учествуваат 50 жени, од насмеани девојчиња преку млади девојки ...

Повеќе »

Штитници за високи потпетици, супер идеја!

Жените кои сакаат да го продолжат векот на нивниот омилен пар чевли на високи потпетици ја имаат таа можност доколку си набават штитници кои се навлекуваат на самиот врв од потпетицата кој е всушност и најчуствителниот дел од чевелот и ...

Повеќе »

Сите станаа креатори, па ајде и Камерон Дијаз

Можеби најдобро е да продолжи да рапува ако веќе сака да експериментира…   Се разбира позната по убавината и актерските вештини, но не и по чевлите во кои нешто посебно сме се загледале кога чекори по црвените килими, сепак Камерон ...

Повеќе »

Гастрономија со стил:125 години со пицата Маргерита -Подгответе ја според оригиналниот рецепт

Рафаеле Еспосито се смета за таткото на популарната и наједноставната пица наречена Мергерита. Според сочуваните документи, прочуената пица Маргерита  за првпат е создадена во 1899 година од готвачот Рафаеле Еспосито, сопственик на пицерија во Неапол кој бил повикан да направи ...

Повеќе »

Зад сцената: Бестрашните ангели на Викторија сикрет во нов провокативен предизвик

Модната марка за долна облека Викторија сикрет ја лансираше новата кампања со наслов Fearless (Бестрашен). Заводливо деколте во пуш-ап стил и парчиња долна облека кои едвај покриваат – тоа е акцентот на новата провокативна кампања на Викторија сикрет во која ...

Повеќе »

Модна недела Њујорк: Тој чудесен Оскар де ла Рента!

Оптимизам и животна радост, од кој друг ако не од Оскар де ла Рента. На 83-годишна возраст Оскар де ла Рента претставувајќи ја колекцијата за сезоната пролет/лето 2015 на Модната недела во Њујорк, покажа дека за него сите останати учесници ...

Повеќе »

Ако Дизни принцезите беа вистински…

Крајно време е да си признаеме дека ликовите од приказните со кои го минувавме детството беа полни со недостатоци, комплекси, и да имаше тука и цел куп на спонзоруши, односно насилници…   Ова забавно видео одлично ги прикажува карактерите на ...

Повеќе »

Мода инспирирана од храна: Колекција есен/зима на Ања Хајндмарч

Британската дизајнерка Ања Хајндмарч е препознатлива по чанти и модни додатоци инспирирани од пакувања на храна. Со колекцијата есен/зима отиде чекор понапред. Гроздоберите и житните полиња се главната тема на колекција есен/зима на чанти и модни додатоци на креаторката Ања Хајндмарч. ...

Повеќе »