dolce

Божиќна елка со потпис на Долче и Габана

Прочуениот лондоснки хотел Клариџс и годинава ќе има божиќна елка дизајнирана од познат креатор. Овојпат, таа задача им беше доверена на Долче и Габана.

Ова е четврта по ред соработка на луксузниот хотел со врвни модни креатори. Пред Долче и Габана, кои годинава се одговорни за изгледот на божиќната елка, гостите уживаа во дизајнираните елки на Џон Галијано и Албер Елбаз од Ланвин.

dolce 2

Долче и Габана елката ќе ја украсат со традиционални сицилијански украси- куклички и топчиња во весели бои кои се поврзуваат со југот на Италија.

„Нашата божиќна елка нема да биде само симбол на славењето на Божиќ како што ние го прославуваме во Италија, туку и признание на италијанската традиција и уметност која ја промовираме во светот кога и да имаме прилика за тоа“, објаснија креаторите.

Божиќната елка ќе биде поставена во хотелското лоби на 26 ноември.

Испрати коментар

Вашата е-мејл адресса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени *

*

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

x

Check Also

Костими за капење поелегантни од фустан: Мара Хофман колекција 2016

За време на Модната недела на костими за капење во Мајами, дизјанерката ...